Jak stosować żeń-szeń

Żeń-szeń to roślina lecznicza, które wywierają korzystny wpływ na ludzki organizm. Preparaty na jego podstawie mogą być używane przez dłuższy czas jako иммуностимулирующего i tonik. Najczęściej żeń-szeń biorą w formie nalewki, jednak herbata i kompot z suszu z korzenia nie mniej skuteczne.

Jak stosować żeń-szeń

Instrukcja

1
Brać żeń-szeń dla zapobiegania i leczenia nerwic, bezsenności, nadmiernej lęk, zaburzenia seksualne i upośledzenia odporności. Użyj go w okresie pooperacyjnym i w czasie rekonwalescencji po długotrwałej chorobie. Również żeń-szeń jest skuteczny jako środek, zwiększa wydolność i wytrzymałość, i jest niezastąpiony przy psychicznym i fizycznym przem.
2
Jako środek używany jest najczęściej herbata z korzenia żeń-szenia. Do jego przygotowania łyżkę suszonych mielonego surowca zalać szklanką wrzącej wody. Domagaj leczniczy napój w ciągu 10 minut, po czym przecedzić i wypić go. Dobrze, jeśli połączysz picie herbaty z jedzeniem — to zapewni lepszą strawność i bardziej wyraźny efekt terapeutyczny. Pij ten przydatny pić trzy razy dziennie w ciągu miesiąca — on chroni organizm przed chorobą w środku epidemii SARS i po zabiegu.
3
Odwar z korzenia żeń-szenia ma silniejsze działanie, dlatego może być stosowany jako иммуностимулирующего środki na przeziębienie. Jest to napój przyczynia się do szybkiego powrotu do zdrowia, szczególnie jeśli leczenie rozpoczęto w ciągu pierwszych godzin po wystąpieniu objawów choroby. Trzy łyżki suszonych i rozdrobnionych korzeni zalać szklanką zimnej wody, zagotować na małym ogniu i ostudzić do temperatury 37-40°C. Przed użyciem odcedzić. Wypić otrzymany wywar w ciągu dnia za trzy odbioru.
4
Do leczenia chorób neurologicznych najczęściej używany nalewka z żeń-szenia. Można ją przygotować samodzielnie (nalegać 30 g sproszkowanego korzenia w litrze wódki w ciągu 14 dni) lub kupić gotowy apteczny preparat. Pić 20-30 kropli lekarstwa 2 razy dziennie. W zaburzeniach snu przyjąć dodatkową dawkę nalewki na noc.
logo
Article Categories:
Medycyna niekonwencjonalna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *