Jak zrobić napar z dzikiej róży

W dzikiej róży zawiera dużą ilość kwasu askorbinowego, karoten, tokoferol i innych składników odżywczych. Ich stężenie jest najwyższy w infuzji owoców. Dlatego jest to środek powszechnie stosowany w medycynie ludowej.

Jak zrobić napar z dzikiej róży

Trzeba

  • – owoce dzikiej róży;
  • – woda;
  • – miód.

Instrukcja

1
Napar z dzikiej róży jest stosowany jako witaminy narzędzia przy гиповитаминозе, niedokrwistość i przeziębienia. Ponadto, ma żółciopędny i moczopędne właściwości. Istnieje kilka sposobów przygotowania leczniczego napoju. W zależności od tego, może on być stosowany w różnych sytuacjach.
2
Napar przygotowany według tego przepisu, jest bardzo przydatny podczas przeziębienia i choroby zakaźne i zapalne. Dwie łyżki stołowe owoców dzikiej róży zalać pół litra gorącej wody, zagotuj i w ciągu 10 minut dalej podgrzewać na średnim ogniu, aby ?100 ml wody wyparował. Wlać płyn do termosu, gdzie pozostawić ją w ciągu półtorej do dwóch godzin. Odcedzić gotowy produkt leczniczy. Pić dwa razy dziennie po szklance. Dla poprawy smaku można dodać łyżeczkę miodu.
3
Napar przygotowany w ten sposób, skuteczny w гиповитаминозе. Zalać niewielką ilością wrzącej wody 100 g owoców dzikiej róży, przez 5 minut, lekko rozgnieść je. Powstałą masę przełożyć do termosu i dodaj tam litr wrzącej wody. Domagaj się dzika róża w ciągu 12 godzin, po czym odcedzić gotowe narzędzie. Pij go codziennie zamiast kawy.
4
Do leczenia chorób układu sercowo-naczyniowego przydatne kolejny napar. Trzy łyżki stołowe owoców dzikiej róży posiekać w moździerzu, po czym zapakować do woreczków je w garnku z 200 ml wrzącej wody. W ciągu 5-10 minut męczyć się pod pokrywą na wolnym ogniu, a następnie wlać na 4 godziny w termosie. Pij napar pół szklanki trzy razy dziennie.
5
Do leczenia chorób przewodu pokarmowego, można użyć слабоконцентрированный napar z dzikiej róży. Łyżkę owoców zalać 0,5 l wrzącej wody. Gotować na wolnym ogniu przez 10 minut, po czym wlać do termosu na godzinę. Pij po pół szklanki naparu 3 razy dziennie. Kwas askorbinowy, zawarte w dzikiej róży w dużych ilościach, nie wywiera drażniącego działania na ścianki żołądka. A oto wszystkie niezbędne substancje przyswajalne w pełni.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.