Jak parzyć черемуху

Czeremcha — to nie tylko słodki zapach, który przypomina o wiośnie, ale i magazyn substancji odżywczych. Wszystkie części rośliny mają właściwości lecznicze i jest szeroko stosowane w postaci nalewek i naparów.

Jak parzyć черемуху

Trzeba

  • – kwiaty wiśni;
  • – owoce wiśni;
  • – kora wiśni;
  • – liście wiśni;
  • – woda.

Instrukcja

1
Kwiaty wiśni są gojenie się ran, фитонцидным i przeciwzapalne właściwości. Dlatego napar z nich wykorzystują do przemywania ran, wrzodów i obróbki błony śluzowej jamy ustnej i oczu. 10 g kwiatów wiśni zalać szklanką stromy wrzącej wody. Daj łatwość zaparzenia 10-20 minut, po czym odcedzić i ostudzić do temperatury 35-38°C. Staraj się stosować napar w postaci ciepła, efekt leczenia jest w tym przypadku będzie bardziej widoczny.
2
Owoce wiśni mają ściągające, закрепляющее, przeciwzapalne i bakteriobójcze działanie. Normalizują pracę przewodu pokarmowego, używane do walki z biegunką. Również napar z owoców wiśni można stosować do leczenia chorób skóry, a douching wywar pomaga pozbyć się кольпита i zapalenie szyjki macicy. Szklankę owoców zalać szklanką wody, doprowadzić ciecz do wrzenia, po czym gotować na wolnym ogniu 15-20 minut na małym ogniu. Odcedzić, ostudzić. Pić wywar z pół szklanki na dzień i na noc.
3
Napar z owoców wiśni przygotowuje się w termosie w ciągu 12 godzin. Wlać 20 g surowca 0,5 l wrzącej wody. Odczekaj o ustalonej porze, po czym odcedzić wywar. Pić trzy razy dziennie po 50 ml.
4
Kora wiśni ma działanie przeciwgorączkowe, napotne i moczopędne właściwości. Wywar na jej podstawie stosowany w leczeniu przeziębień, chorób zakaźnych i zapalnych i chorób układu moczowo-płciowego sfery. Wlać 10 g kory szklanką wrzącej wody, gotować 15 minut, następnie przykryć garnek pokrywką i w takim stanie ostudzić płyn. Odcedzić. Weź wywar łyżkę 4-6 razy dziennie.
5
Liście wiśni są bogate w witaminy, a ponieważ wywar z nich jest używany jako działaniu ogólno wzmacniającym środki. 20 g rozdrobnionego surowca zalać szklanką zimnej wody, doprowadzić do wrzenia, wyłączyć gaz przez 5 minut po tym. Pić 3-4 razy dziennie po 50 ml.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.