Jak stosować olej kokosowy

Olej kokosowy jest produkowany przez tłoczony z miąższu orzecha kokosowego. Miękka część jest oddzielona od skorupek, suszone, kruszony i zimnym sprasowanie oddaje przydatna olej. Jest dość popularny w kosmetologii, ponieważ w nadmiarze zawiera odżywcze i lecznicze składniki: лауриновую, миристиновую, олеиновую, каприловую, palmitynowy, каприновую, капровую i inne kwasy.

Jak stosować olej kokosowy

Instrukcja

1
Olej kokosowy ma twardą konsystencję, z wyglądu przypomina mydło. Olej „rozpływa się” w temperaturze 25 stopni, w tym i po nałożeniu go na skórę. Jego twarda konsystencja wynika z zawartości w nim laurowego i миристиновой tłuszczowych. Mimo to, masło dobrze się wchłania, nie pozostawia tłustych śladów i folii.
2
Olej kokosowy dzięki nasyconym tłustej strukturze idealnie nadaje się do odżywiania i nawilżania suchej skóry, to skutecznie pomaga w walce z drobnymi zmarszczkami. Regularnie stosować olej kokosowy na twarz, ciało, na spierzchnięte usta. Nadmiar wytrzeć ściereczką. Dla skóry jest dozwolone stosować w czystej postaci rafinowany olej kokosowy. Niewybredny łączyć z innymi olejami roślinnymi. Dodając olej kokosowy płynny miód, dostaniesz wspaniały naturalny peeling, który jednocześnie jeszcze i nawilża skórę.
3
Olej kokosowy облает terapeutyczne dla zniszczonych włosów. Zanurzyć palce w środek i masować skórę głowy, wcierając olej w korzenie. Można nałożyć kilka kropli na grzebień i wyczesać włosy, напитав ich do samych końcówek. Zmyć olej nie musimy, tworzy warstwę ochronną na włosach – ostrzega negatywny wpływ alkalicznych szamponów, twardej wody i agresywnych czynników środowiska zewnętrznego. Bo po częstego mycia szamponem, regularnego suszenia suszarką do włosów włosy nie są uszkodzone, przy tym są one mniej chylący i zachowują swój zdrowy wygląd.
4
Olej kokosowy dobrze łagodzi podrażnienia, zaczerwienienia i swędzenie skóry po ukąszeniu komarów i meszek. Wymieszać kilka kropli oleju kokosowego, z drzewa herbacianego i lawendy i przyłożyć nasączony płynem wacik do воспаленному miejsca.
5
Olej kokosowy – jeszcze i płyn do demakijażu. Po prostu nałóż trochę oleju na wacik i usunąć makijaż z oczu i twarzy, jak to zrobić zwykłym mleczko do oczyszczania skóry.
6
Zastosowanie oleju kokosowego skuteczny przy leczeniu pęknięć na ладошках, łokciach i piętach. Smarować im rany i oparzenia – preparat ma działanie przeciwzapalne i gojenia się ran wpływem.
logo
Article Categories:
Produkty kosmetyczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *