Jak sprzedać ziemię

Wykonywanie prawnie znaczące transakcje z gospodarką rolną, do których odnosi się kupno-sprzedaż, ma prawo tylko właściciel. Działka musi być размежеван, umieszczony na jednym katastralny ewidencji. Do sprzedaży należy zebrać niezbędne dokumenty i udać się w ФУГРЦ do rejestracji transakcji.

Jak sprzedać ziemię

Trzeba

  • – dokumenty na działkę;
  • – paszport;
  • – кадастровые wyciągu;
  • – notarialne pozwolenie od wszystkich właścicieli lub małżonka;
  • – umowy;
  • – akt;
  • – oświadczenie.

Instrukcja

1
Aby przygotować dokumenty do sprzedaży działki, skontaktuj się z Federalny Urząd jedno rachunkowości ziemi, katastru i kartografii. Napisz wniosek o udzielenie absolutorium z katastralny paszport i kopie katastralny planu, bez których rejestracja transakcji nie jest możliwe. Przedstawić zaświadczenie o własności działka, swój paszport общегражданский.
2
Jeśli działka nie ma jednolitego numer katastralny, paszporty i planu, aby uzyskać potrzebnych do rejestracji dokumentów trzeba przeprowadzić procedurę geodezji, po której otrzymasz wszystkie wyciągi.
3
Do przeprowadzenia geodezji wezwać inżyniera wieczystych. Na działce będą przeprowadzane prace techniczne i otrzymasz dokumenty techniczne, na podstawie których można umieścić działka na jeden katastralny ewidencji i uzyskać wszystkie wyciągi.
4
Jeśli działka ma własność kilku osób lub zakupiono go, będąc w związkach małżeńskich, otrzymasz notarialne pozwolenie na sprzedaż od wszystkich współwłaścicieli lub małżonka (artykuł nr 244, nr 256 kodeksu CYWILNEGO federacji ROSYJSKIEJ, artykuł nr 34 ŚLEDCZEGO federacji ROSYJSKIEJ).
5
Dalej procedurę sprzedaży można powierzyć agencji nieruchomości lub dać reklamy i znaleźć kupca samodzielnie.
6
Podpisz umowę kupna-sprzedaży. Zawarcie umowy można powierzyć notariusza, płacąc 1% od wartości katastralnej gruntu lub napisz go w formie pisemnej, określając warunki sprzedaży, cenę, przeznaczenia i rodzaju dozwolonego użytku, powierzchnia.
7
Po rejestracji umowy sporządź pisemny akt przyjęcia-przekazania. Wprowadź wszystkie parametry przesyłanego działki, powierzchnia, przeznaczenie, rodzaj dozwolonego użytku.
8
Skontaktuj się z ФУГРЦ. Wypełnij formularz, zapłacić za rejestrację, wasze paszporty wszystkich uczestników transakcji, umowa kupna-sprzedaży, akt własności, akt przyjęcia-przekazania, кадастровые wyciągu. Przez 30 dni działka przejdzie na własność nabywców.
logo
Kategoria:
Działki

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.