Jak sprzedać samochód ciężarowy

Dzięki rozwojowi prywatnego małych i średnich przedsiębiorstw, coraz częściej zdarzają się zakupy ciężkich maszyn. Szczególnie popularne są na rynku samochody ciężarowe krajowych producentów, ponieważ można ich używać do transportu towarów i przewozu pasażerów.

Jak sprzedać samochód ciężarowy

Trzeba

  • – dostęp do internetu;
  • – zdjęcia ciężarówki
  • – karta pojazdu;
  • – zaświadczenie o rejestracji POJAZDU;
  • – poświadczone notarialnie pełnomocnictwo (dla tych, kto nie jest właścicielem sprzedawanego auto);
  • – pokwitowania opłaty (pobierana podczas zdejmowania maszyny z rachunkowości);
  • – ubezpieczenia komunikacyjne.

Instrukcja

1
Sprzedaj samochód ciężarowy z pomocą specjalnych автосайтов, które cieszą się dużą popularnością wśród kierowców, a twój samochód będzie w stanie szybko znaleźć swojego nowego właściciela. Aby zamieścić swoje ogłoszenie o sprzedaży, najpierw zarejestruj się w jednym z auto portali i poczekaj na mail z aktywacją, który ma przyjść na e-mail. Stając się oficjalnym użytkownikiem, będziesz miał możliwość nie tylko ogłoszenia, ale i śledzić, ile razy w ciągu dnia było przeglądane. Również dla ciebie będą dostępne takie opcje jak: edycja wiadomości i dodawanie lub usuwanie zdjęć.
2
Ułóż treść swojego ogłoszenia o sprzedaży samochodu ciężarowego. Koniecznie napisz w nim rok produkcji, tonaż, przebieg na liczniku. Wprowadź lokalizację – miasto i powiat. Następnie umieść dane kontaktowe, to może być tylko telefon i nazwisko, opcjonalnie pisać swój adres i nazwisko. Dalej załączyć zdjęcia sprzedawanej maszyny i podwiesić komunikat na stronie internetowej.
3
Zajmie się znalezieniem nabywcy na własną rękę. Przejdź na podobne portale i wbij ustawienia w pasku wyszukiwania i tekst o zakupie palety auto, a strona wyświetli ci się lista ogłoszeń, w których można zobaczyć wszystkich, którzy chcą kupić samochód auto tego modelu. Wezwijcie wszystkich potencjalnych nabywców do wybranych kontaktów. Wszystkich zainteresowanych kupnem ludzi można zaprosić na spotkanie w celu oględzin samochodów ciężarowych na miejscu.
4
Przygotuj wcześniej wszystkie dokumenty do sprzedaży swojej грозового transportu. Potrzebne będą: karta pojazdu, dowód rejestracyjny POJAZDU, poświadczone notarialnie pełnomocnictwo (dla tych, kto nie jest właścicielem sprzedawanego auto), pokwitowania opłaty (pobierana podczas zdejmowania maszyny z ewidencji) oraz ubezpieczenia komunikacyjne.
5
Należy przekazać komplet dokumentów po wpłacie nowego właściciela ciężarówki, z których będzie mógł postawić go na ewidencję w POLICJI.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.