Jak sprawdzić samochód w czystości

Zakup samochodu nie w specjalistycznym salonie może mieć swoje wady. Używane maszyny nie zawsze są czyste pod względem ich przeszłości, dlatego przed zakupem takiego pojazdu, warto wyjaśnić kilka kwestii.

Jak sprawdzić samochód w czystości

Trzeba

  • – zaświadczenie o rejestracji pojazdu;
  • – komputer z dostępem do internetu.

Instrukcja

1
Sprawdź, czy opcjonalny samochód na następujące problemy: nie wymieniony czy jest to kradzież, spłacony czy za nią kredyt, w jakich wypadkach brała udział i kilka innych. Zrobić to możliwe, dowiedziawszy się, VIN-kod maszyny. Jego analiza pokazuje „czystości prawnej” pojazdu. VIN-kod można dowiedzieć się z dokumentów na samochód – paszportu środków technicznych lub świadectwo rejestracji pojazdu (jest to unikalny numer, który pozwala zidentyfikować samochód wśród innych, jest kombinacją liter i cyfr). Podczas kontroli samochodu można znaleźć ten kod pod maską, na водительской drzwi od wewnątrz i na przedniej szybie. Zanotuj VIN-kod do zakupu auto.
2
Włącz komputer i połącz się z internetem. Wejdź na stronę www.auto.ru. Portal udostępnia możliwość sprawdzenia każdego samochodu używanego całkowicie za darmo. Przejdź do sekcji sprawdzanie (http://vin.auto.ru/), zaznacz pola wyboru pod paskiem wprowadzania kodu w pobliżu napisów „test na depozyt” i „дешифрация”. Aby uzyskać szczegółowe informacje o tych funkcjach, najedź kursorem na każdą z nich, a otrzymasz pełną i przystępne wyjaśnienie.
3
Kliknij na „Sprawdź” i czekać na wynik, który pojawi się dość szybko. Poszerzyć informacje można klikając na „Pełny raport”. Usługa ta powinna być opłacona i jest dostępny tylko po rejestracji na stronie internetowej (jej wartość nie przekracza stu złotych).
4
Jeśli dostęp do internetu jest u ciebie brakuje, to wykonaj następujące czynności: przepisz znalazłem porzucony samochód, VIN-kod, numer silnika i nadwozia i zwrócić się do najbliższej post DPS lub oddział POLICJI z prośbą samochodu. Dobrze będzie jak przy obchodzeniu się pokazać i sam samochód.
5
Sprawdzić autentyczność pokoi i upewnić się, że nie w tym czasie, można kontaktując się kryminalistyczna dział zarządzania w POLICJI. Jest to usługa płatna, na podstawie której wydawany jest akt potwierdzający wyniki jej przeprowadzenia.
6
Jeśli nie masz czasu i ochoty zajmować się sprawdzaniem samochodu przed jego zakupem, zawsze możesz zlecić to specjalistom prywatnych firm, które zrobią to za ciebie. Naturalnie, będzie musiał zapłacić kilka tysięcy zł (cena waha się w zależności od miasta, marki samochodu i innych czynników). Ale w tym przypadku można być na sto procent pewni, w wyniku badania.
Należy zwrócić uwagę
Problemy z urzędem celnym nie można wykryć za pomocą sprawdzania VIN-kodu. Aby nie dostać z zakupem wiele problemów, wprowadzić do umowy zapis o tym, że po wyjaśnieniu wszelkich kłopotów umowa zostanie anulowana.

Porada
Przed zakupem upewnij się w odpowiednim stanie technicznym samochodu. Do pełnej diagnostyki warto zwrócić się do autoryzowanego centrum serwisowego lub do autoryzowanego dealera marki.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.