Jak sprawdzić port serwera proxy

Praca za pośrednictwem serwera proxy pozwala nie ujawniać swój prawdziwy adres ip podczas odwiedzania stron internetowych. Ale aby pracować w sieci anonimowo, należy umieć znaleźć odpowiedni serwer i poprawnie skonfigurować przeglądarkę. W szczególności, należy wpisać adres serwera proxy i związanym z nim port.

Jak sprawdzić port serwera proxy

Instrukcja

1
Podczas wyszukiwania w otwartych źródłach użytkownik zazwyczaj boryka się z listami serwerów proxy. W każdym wierszu listy określić adres ip i numer używanego portu. Standardowy zapis wygląda tak: 85.195.96.141:8080, gdzie 85.195.96.141 – adres ip serwera, a 8080 – używany im port.
2
Jeśli korzystasz z programu Internet Explorer, aby skonfigurować ustawienia połączeń otwórz „opcje internetowe” – „Połączenia” – „Ustawienia” i wprowadź dane serwera proxy. Podczas pracy w Firefox trzeba zakładka „Narzędzia” – „Ustawienia” – „Zaawansowane” – „Sieć” – „Ustawić”. Tym, którzy korzystają z przeglądarki Opera, należy otworzyć „Narzędzia” – „Ustawienia” – „Zaawansowane” – „Sieć” – „serwery Proxy”.
3
Jak być, jeśli stał się znany tylko ip serwera, ale nie używany im port? Należy wiedzieć, że zdecydowana większość serwerów proxy działają poprzez standardowe porty. Najczęściej spotykane są trzy porty: 80, 8080, 3128. Jeśli nie znasz numeru portu, spróbuj zastąpić je kolejno w ustawienia przeglądarki. Prawdopodobieństwo, że znajdziesz wśród nich odpowiedni, bardzo wysoka.
4
Jeśli serwer nie działa z tymi portami, spróbuj podstawić te: 8081, 8083, 808, 3129. Oni też są używane dość często, więc masz szansę na sukces. Istnieją i inne występujące porty, ale przedawkować ich nie ma sensu, ponieważ prawdopodobieństwo odgadnąć prawidłową już za mała.
5
W tym przypadku, jeśli nie ma pewności co do sprawności serwera i chcesz logować się do sieci to przez niego, spróbuj przeskanować go na otwarte porty. Aby to zrobić, użyj skanera XSpider, można go znaleźć w internecie. Podając adres serwera, otrzymasz pełny raport z otwartych na nim portach. Jeden z nich będzie tym, którego szukasz.
6
Należy użyć do skanowania portów przez skaner Nmap. Program istnieje w dwóch wersjach – konsoli i z gui-interfejs. Bardzo dużymi możliwościami pozyskiwania informacji na temat portów (i nie tylko) oferuje pakiet Metasploit, można pobrać w wersji pod Windows jak i pod Linuksem: http://www.metasploit.com/download/ W składzie Metasploit istnieje i działa idealnie konsoli opcja skanera Nmap.
Należy zwrócić uwagę
Serwer proxy może ukrywać informacji o źródle zapytania lub użytkowniku. W takim przypadku serwer docelowy widzi tylko informacje dotyczące serwera proxy, np. adres IP, ale nie ma możliwości, aby zidentyfikować prawdziwego źródła zapytania. Istnieją również zniekształcając serwery proxy, które przekazują docelowego serwera żadnych fałszywych informacji o tożsamości użytkownika.

Porada
Wszystkie proxy znajdują się na terenie USA i Europy, a dostęp do nich można uzyskać tylko za pomocą hasła. Wszystkie proxy mają połączenie z internetem z prędkością do 100mb/s. masz możliwość zamówić serwer proxy do 3 osób (shared proxy) lub tylko dla siebie (dedicate proxy).

logo
Kategoria:
Serwera

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.