Jak sprawdzić domofon

Awaria domofonu może być spowodowane w mieszkaniowym lub ulicznym bloku, a także w szarpania, łącząc je między sobą. Niektóre z najprostszych problemów домофонного urządzenia mogą być wyeliminowane siłami mieszkańców domu.

Jak sprawdzić domofon

Instrukcja

1
Przede wszystkim dowiedz się u sąsiadów, czy działają domofony u nich. To pozwoli zlokalizować usterkę. Jeśli u wszystkich innych domofony działają prawidłowo, to znaczy, że problem jest u ciebie. Należy sprawdzić, czy kabel idący od mieszkania w bloku do otworu w ścianie, przez który wychodzi do klatki schodowej. Być może jego uszkodzenie (przerwa lub zwarcie) widać gołym okiem. Napraw go, i znów będziesz mógł korzystać z domofonem. Jeśli nie udało się zdjąć z mieszkania w bloku pokrywę i zobacz, jak wstawione przewody do listwy zaciskowej. W razie potrzeby popraw je i dokręcić śruby. W żadnym wypadku nie przestawiać zworki! Po tym zbierz blok. Pracować w gumowych rękawiczkach, na wypadek przebicia izolacji w centralnym bloku zasilania.
2
Jeśli na ekraniku domofonu, wyposażony w optyczną klawiaturą, pojawił się komunikat „E-2”, a klawiatura nie działa w ogóle (w tym na aplikację kluczy reakcja normalna), to oznacza, że część otworów, przez które biegnie światło od czujników do odbiorników, kolej błotem. Przyzwyczaić się do ramki klawiatury, i znajdziesz na niej promienniki podczerwieni i фотодатчики. Delikatnie przesuń w nim kilka razy czystą szmatką, aby usunąć brud. Jeśli wkrótce się komunikat „E-2” zniknie, a klawiatura działa, tylko że usunęli usterkę.
3
Istnieje awaria domofonu, której sprawcą są sami mieszkańcy. Chcąc wyeliminować głośne klaskanie podczas zamykania drzwi są klejone na elektromagnes taśmę klejącą lub whisky. W wyniku klaszcze znikają, ale wysiłek, wystarczającą do otwierania zamkniętych drzwi, gwałtownie spada, i otworzyć ją może każdy. Usuń wszystkie takie naklejki z elektromagnesu, a do drzwi przestała klaskać, naprawić i wyregulować napęd — w rzeczywistości problem w nim.
4
Wszystkie pozostałe usterki dojazdowej do bloku samodzielnie wyszukiwać i usuwać nie wolno, bo to nie jest twoja własność, a własność organizacji, która domofony. Zresztą, to nie uda, ponieważ mocuje się do drzwi lub nitami lub śrubami, u których высверлен tłokowych. To samo odnosi się do części instalacji znajdującej się poza mieszkaniem. Jeśli mieszkanie blok domofonu połączona z квартирным sterownikiem sygnalizacji, samodzielnie wyszukiwać i usuwać usterki nie da się w nim. Znajdź w przedpokoju ogłoszenie z numerem telefonu organizacji obsługującej domofony, i należy wezwać.
logo
Kategoria:
Użytkowe

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.