Jak zrobić wodociąg w prywatnym domu

W celu zapewnienia pełnej autonomii prywatnego domu, konieczne jest, aby w nim było niezależne od głównego водогона zaopatrzenie w wodę. Można to osiągnąć w przypadku studni lub studzienki. Aby zaopatrzenie w wodę domu jednorodzinnego było skuteczne, należy spełnić szereg warunków.

Jak zrobić wodociąg w prywatnym domu

Trzeba

  • – pompy i automatyka;
  • – ciśnieniowe naczynie przeponowe;
  • – filtracyjna węzeł;
  • – ochrona pompy przed suchobiegiem i przeciążeniem;
  • – rury;
  • – armatura armatura;
  • – kształtki.

Instrukcja

1
Wybierz pompę przed przystąpieniem do montażu sieci wodociągowej. Jeśli zaopatrzenie w wodę odbywać się będzie z studnie czy na działce, to weź pod uwagę: głębokość, jak daleko znajdują się one od domu, ile pięter będzie zapewniona wodą, ile zaplanowano zainstalowanie urządzeń sanitarnych i водозаборных punktów. Takie podejście znacznie upraszcza montaż wodociągu.
2
Użyj powierzchowne samozasysające pompy i wystarczająco pojemny akumulator ciśnienia, jeżeli w prywatnym domu jest piwnica, a poziom водоподъема nie więcej niż 8 m. Do studni, gdzie lustro wody poniżej 8,5 m, podnoszenie wody wykonać za pomocą pompy zatapialnej, który jest instalowany bezpośrednio w studni.
3
Ustaw podkładki antywibracyjne (сантехническую grubą gumę) na ich nogi, aby zmniejszyć hałas, który jest nieuniknione podczas pracy pompy. Jeśli w prywatnym domu nie ma piwnicy, taką przepompowni ustaw w приямке, выкопав go w pobliżu źródła wody i zapewniając go metalowym утепленным кессоном.
4
Uzupełnij system zaopatrzenia w wodę filtrem wstępnym, który opóźni piasek i zawiesiny.
5
Umieść ochronną membranę do wykonania dokładnego oczyszczania wody, jeśli jest słabej jakości. Aby zapobiec uszkodzeniu pompy od jego pracy w „suchej”, ustaw pływak – „zabezpieczenie przed suchobiegiem” lub specjalną automatykę.
6
Przeprowadź podziemne rurociągi poniżej głębokości przemarzania na danym terenie. Wejście do studni dostarczającej rury układać na głębokości 1,8 m.
7
Izolować dach studni, na przykład wełną mineralną, jeśli nie ma możliwości wprowadzenia rurociągu na głębokości przemarzania. Jej wystarczająco szczelne przyleganie zapewnia doskonałą barierę zimne powietrze.
8
Zaznacz водонагревательный kabel w celu zapewnienia stabilnej pracy wodociągów i zaopatrzenia w wodę domów prywatnych. Należy go umieścić bezpośrednio w wodzie i na odcinki rur, które nie są chronione przed mrozem.
9
Przesuń zmniejszyć liczbę rur zwykłym szeregowym sposób. Stosuje się go w małym prywatnym domu, wyposażonej kuchni i jednym węzłem sanitarnym. Minimalna ilość połączeń zapewnia doskonałą niezawodność i prostota systemu, jednak ma poważną wadę: konieczność nakładania jednej rury prowadzi do przemalowania całego domek wody.
10
Zrób zmniejszyć liczbę rurociągu коллекторным sposób w dużych domkach, wyposażonych wieloma węzłami sanitarnymi i mnóstwem sprzętu podłączonego do wody. W takim układzie woda może być zastąpiony tylko w jednej rurze, bez całkowitego odcięcia wody.
logo
Article Categories:
Użytkowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *