Jak liczyć zużycie wody według licznika

Problem płatności wody wpływającej do mieszkania, staje się coraz bardziej aktualne. Jeśli zainstalowałeś w swoim domu liczniki, ci, oczywiście, chcę wiedzieć, ile można zaoszczędzić i czy ta oszczędność w ogóle. Aby to sprawdzić, należy policzyć zużycie wody według licznika.

Jak liczyć zużycie wody według licznika

Trzeba

  • – liczniki ciepłej i zimnej wody;
  • – opłaty za ciepłą i zimną wodę.

Instrukcja

1
Ustalić pierwotne znaczenie na licznikach zimnej i ciepłej wody. Jeśli tylko ich ustalili, wartość będzie обнулено. W każdym razie, te dane poinformowanie w sterującą organizację kontroli.
2
Za miesiąc znowu spojrzeć stan i również poinformowanie w sterującą organizację. Oblicz różnicę, odejmuje z nowych wartości stare.
3
Dowiedz się opłaty, na podstawie których obliczana jest opłata za wodę. Należy pamiętać, że opłaty zmieniają się co roku, ich ustawia przypomnienie miasta, w którym mieszkasz. Poszukaj ich na stronie internetowej urzędu miejskiego lub po prostu zadzwoń do sterującą organizację i zapytaj u nich.
4
Pomnóż otrzymany zużycie ciepłej wody i tempo na ciepłą wodę. Właśnie tyle trzeba zapłacić za ciepłą wodę w bieżącym miesiącu. Zrób to samo z zimną wodą i dowiedz się, ile zapłacisz za nią.
5
Należy pamiętać, że w niektórych miastach, zainstalowany jest minimalna ilość wody, którą można uregulować. W takim przypadku, nawet jeśli spędził wody poniżej tego minimum, na przykład, 5 litrów przy minimum 1 metr sześcienny, płacisz i tak za cały metr sześcienny. Ale w przyszłym miesiącu ta nadpłata zostanie uwzględniona, a zapłacisz mniej (jak by płacisz wodę z góry).
6
Należy zwrócić uwagę, jeśli wyjeżdżasz z mieszkania na czas wakacji lub po prostu zapomnieć zadzwonić, twoje liczniki automatycznie są łamane. Nie przejmuj się, gdy do ciebie przyjdzie платежка z żądaniem zapłaty za wodę w taryfie płać konto. W przyszłości, gdy będziesz kontynuować transmisję danych z liczników, nastąpi przeliczenie, i te pieniądze będą góry za następny miesiąc.
Należy zwrócić uwagę
Jeśli w domu lub na klatce schodowej jest wspólny licznik, jego stan dzielą się na liczbę zameldowanych mieszkańców pomniejszonej o tych mieszkań, gdzie są indywidualne liczniki. Ponadto, oddzielnie potrącane koszty wody na cele społeczne (podlewanie grządek, mycie podłóg na klatce schodowej itp.).

Porada
Jeśli zużycie wody na jedną osobę w miesiącu przekracza 11 metrów sześciennych (co jest fizycznie niemożliwe), najprawdopodobniej licznik jest uszkodzony lub wody nielegalnie podłączony. Skontaktuj się w spółkę zarządzającą.

logo
Article Categories:
Użytkowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *