Jak uzyskać za darmo prąd

Darmowe pobieranie energii elektrycznej nie zawsze wiąże się z oszustwem. Jeśli ilość energii, którą należy wypracować, jest niewielka, czy chodzi o eksperymencie, uzyskać prąd za darmo i bez naruszenia prawa.

Jak uzyskać za darmo prąd

Instrukcja

1
Kup latarka z wbudowanym generatorem elektrycznym. Staram się nie popaść w fałszywe: czasami pod postacią takich lamp są sprzedawane zwykłe baterie, a generator jest бутафорским. Nie mylić z nimi połączone światła, gdzie za pomocą przełącznika można wybrać tryb zasilania: z baterii lub z generatora. Delikatnie rozbiorę lampa, wyprowadzić na zewnątrz przewody od alternatora, a następnie zmontować urządzenie w odwrotnej kolejności. Teraz, po podłączeniu na zewnątrz prostownik z filtrem, można wytwarzać prąd do odpowiedniego napięcia zasilania małych obciążeń. Jeśli zamiast latarni używany rower z generatorem, prostownik musiał użyć однополупериодный, ponieważ jeden z wniosków динамомашины połączony jest z ramy rowerowej.
2
Weź электромоторчик od dziecięcej zabawki i nasunąć na wał śmigła o średnicy około 15 centymetrów. Na wietrze konstrukcja ta będzie wytwarzać energię elektryczną. Chociaż napięcie na wyjściu моторчика i stałe, ale ono jest pulsujący. Wystarczy podłączyć kondensator filtra równolegle takiego generatora nie wystarczy, potrzebny jest prostownik półfalowy ostrzegawczy rozładowania kondensatora przez silnik w przerwach między impulsami. Jeśli od urządzenia planuje naładować akumulatory, prostownik także potrzebny (zastąpi on przekaźnika prąd wsteczny), a także konieczne rezystor lub dioda w celu ograniczenia prądu ładowania do wartości dopuszczalnej.
3
Baterii słonecznej, o wysokim współczynniku sprawności, w domowych warunkach wykonać nie można. Można tylko zrobić малоэффективный fotokomórka na оксиде miedzi, albo kupić gotową кремниевую baterii słonecznej, albo połączyć równolegle wiele diody w szklanych obudowach, dobrze narażające go światło (np. typu D2). Pewnego słonecznego element wytwarza napięcie około 0,5 v, a maksymalny prąd obciążenia zależy od powierzchni urządzenia. Aby uzyskać większy prąd, połącz elementy równolegle, aby uzyskać większe napięcie — konsekwentnie. Jest dozwolone i kombinowane, szeregowo-równoległe połączenie, pozwalające zwiększyć i napięcie, i prąd. Jeśli z baterii słonecznej będzie ładowany akumulator, jak i w poprzednim przypadku, należy dioda ostrzegawczy, zużycie pradu przez słoneczną, gdy nie ma światła, a także токоограничительный rezystor lub żarówkę.
4
Aby termopary, weź dwie miedziane druciki, każdy z nich прокалите w płomień świecy, aby na nich okazał się warstwa tlenku, a następnie zamocować je na ogniotrwałej uchwycie na krzyż tak, aby delikatnie dotykały siebie nawzajem w punkcie przecięcia. Rozgrzać jedną z drutów do czerwoności, a drugą zostaw na zimno — pojawi się napięcie. Jeśli połączyć szeregowo kilkadziesiąt takich termopar, od nich można będzie zasilać led, a jeśli ogrzewać ich spalania śmieci, to przez nich energii elektrycznej będzie bezpłatny. Prawda, sprawność takiej instalacji będzie bardzo niska.
Należy zwrócić uwagę
Należy zachować biegunowość przy podłączaniu akumulatorów i kondensatorów elektrolitycznych. Nie przekraczać ich prąd ładowania i napięcie na nich. Nie buduj słupy konstrukcji, jeśli nie masz doświadczenia w pracy z nimi. Należy zachować ostrożność z ogniem.

logo
Article Categories:
Użytkowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *