Zakrzepowe zapalenie żył jest poważną chorobą, która często prowadzi do niebezpiecznych powikłań (инфарктам i udaru mózgu). Jeśli podejrzewasz możliwość zakrzepicy u siebie, należy bezzwłocznie udać się do lekarza. Aby sprawdzić obecność skrzepów krwi w organizmie, istnieją specjalne badania.
Trzeba
- – przegląd swoich kończyn dolnych;
- – skonsultować się z lekarzem;
- – testy krzepnięcia krwi;
- – USG;
- – do phlebography;
- – плетизмография.
Instrukcja
1
Dokładnie sprawdź swoje nogi. Zakrzepy najczęściej powstają w kończynach. Jeśli zauważysz, uszczelki i zaczerwienienie w okolicy żył, namacalny ból po naciśnięciu – można mówić o zakrzepowe zapalenie żył. Jeszcze jednym objawem tej choroby jest wzrost temperatury skóry chorobowo powierzchnię. Może wystąpić objaw Гоманса — za тыльном zginania stop występuje bolesność mięśni łydki. Należy zwrócić uwagę, jednolite czy skóry kończyn dolnych. Zakrzepica żył głębokich może przebiegać bezboleśnie, ale nogi będą zawierać obszary z obrzękami i niebieskawym odcieniem skóry. Drugoplanowymi objawami choroby jest osłabienie, złe samopoczucie, zwiększenie ogólnej temperatury ciała. U obłożnie chorych często rozwija się флеботромбоз żył głębokich podudzia.
2
Skontaktuj się ze specjalistą, jeśli zauważysz u siebie podobne objawy. Najprawdopodobniej trzeba wyznaczyć zbiór badań krwi, które określają stan układu krzepnięcia i противосвертывающей systemów, zwaną коагулограммой. Na podstawie wyników tych badań można szybko postawić diagnozę, w porę zauważyć początek żadnych komplikacji, dokładnie ocenić skuteczność leczenia. Dane badania odbywają się ściśle na pusty żołądek i wykrywają poziom płytek krwi, protrombiny i fibrynogenu we krwi. Ponadto, można przypisać badanie usg, плетизмографию i флебографию. Urządzenia wysokiej czułości będą w stanie określić jak zakrzep, jak i najmniejsze zaburzenia przepływu krwi, a także wady wypełnienie naczyń krwią.
3
Pamiętaj, że jesteś w strefie ryzyka (masz predyspozycje do zakrzepicy), jeśli: masz występuje patologia krzepnięcia krwi; żylaki; choroby serca i naczyń krwionośnych; choroby wątroby; choroby autoimmunologiczne; w okresie pooperacyjnym, przyjmuje leki, sprowokować pojawienie się skrzepów krwi (np. warfaryna); pali.
4
Nie zapomnij o niebezpiecznych powikłań, które mogą wystąpić, jeśli zakrzep zacznie ruch w górę ciała. Najbardziej niebezpieczne z nich — posocznica (zakażenie krwi) i zatorowość płucna – mogą prowadzić do śmierci chorego. Dlatego należy przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza i przejść szybką diagnostykę.
Kategoria:
Choroby