Jak sprawdzać samochód przy zakupie

Przy zakupie nawet nowego samochodu należy dokładnie obejrzeć samochód i dokumenty na nią. A o samochody z przebiegiem i nie może mówić. Bo u sprzedawców – osób prywatnych i dealerów, jeden cel: sprzedać ten samochód co by to nie było. Aby nie być oszukany, uważnie przeprowadzać oględziny auta i sprawdzać wszystkie podpisane dokumenty.

Jak sprawdzać samochód przy zakupie

Instrukcja

1
Kupując samochód w salonie (nowy lub z przebiegiem), bądź czujny. Jak bardzo nie ufali ze sprzedawcą, może zadziałać przysłowiowy „czynnik ludzki” i można uzyskać nie do końca to, czego oczekiwali. Wstępnie z tobą zawrzeć umowę na zakup samochodu. W umowie powinna być oznaczona zawartość opakowania maszyny. Koniecznie weź oficjalny prospekt reklamowy, w którym wskazano, że właśnie wchodzi do wybranego przez ciebie zestawu. Właśnie z tym figowe i wziąć samochód u kierownika sprzedaży na wydanie. Inaczej ryzykujesz недополучить niektóre ciekawostki, takie jak maty w bagażniku, który powinien być obecny w opłaconej przez was wyposażenia samochodu.
2
Przed podpisaniem umowy odbioru maszyny, sprawdzić nadwozie. Nawet nowe auta mogą mieć kolorowe elementy, zadrapania, nowe szyby i optyka. Jeśli znajdziesz te wady już po tym, jak wyjechali z salonu, złożyć reklamację będzie o wiele trudniejsze.
3
Jeśli instalowałeś dodatkowego sprzętu, sprawdź na zamówienie-oprócz, co włożysz. Załóżmy, że ten alarm, który zapłacił. W dużych мультибрендовых salonach, gdzie duża ilość sprzedaży, mogą zdarzać się nakładki.
4
Należy porównać wszystkie pokoje agregatów. Zasada ta dotyczy nawet dla nowej maszyny. Nawet jeśli trzeba będzie wejdź pod samochód, aby zobaczyć numer silnika (jak na Fiata). Jeśli pokoje na aucie z przebiegiem nie są odczytywane lub mają widocznych uszkodzeń, należy omijać zakupu. W przeciwnym razie mogą wystąpić problemy z załączeniem maszyny ewidencji i trzeba zrobić badania.
5
Zasady zakupu auta z przebiegiem prosta – trzeba zobaczyć i posłuchać. Najpierw sprawdź nadwozie samochodu. Malowane powierzchnie będą się nieco różnić od fabrycznych obecnością zniekształceń, jeśli malowanie dokonano rzemieślniczych produkowane kasetę sposób. Dowiedz się prawdziwy kolor farby można, odchylając wykończenia. Można tam również zobaczyć obecność dodatkowych spoin spawalniczych, które świadczą o wymianie części.
6
Sprawdź silnik, gdy jest zimny. Niektóre hałasy na ciepłym samochodzie usłyszeć już nie można. Czysty, помытый silnik w samochodzie z dużym przebiegiem musi martwić. Tak mogą się ukryć, że cieknie olej.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.