Jak sporządzić przesiewanie testy z biologii

Do oceny wiedzy uczniów nauczyciele wykorzystują przesiewanie testy. To właśnie na podstawie badań można stwierdzić o przygotowaniu uczniów do rocznych egzaminów, a także dowiedzieć się „luki” w wiedzy u grupy ludzi. Przygotowanie samych pytań jest bardzo ważna, ponieważ to właśnie one dają jasny obraz postępów klasy. Na przykład, przesiewanie testy z biologii.

Jak sporządzić przesiewanie testy z biologii

Instrukcja

1
Testy są разноуровневыми. Na przykład, dla jednej grupy ludzi niektóre pytania są dość proste. Dla innych ten test wydaje się bardzo skomplikowane i niezrozumiałe. Dlatego bardzo ważne jest, aby odszukać odpowiednich zdolność zespołu do przyswajania informacji, które im mów mi o tym. Odbywa się to dość proste: w trakcie pracy z zespołem pan ocenia ich możliwości, czyli przy oknie lub zajęciach praktycznych umiejętności ludzi będą oczywiste.
2
Przy sporządzaniu przesiewanie testów, należy wiedzieć, jakim czasem dysponujesz. Na przykład, dość trudno będzie zorientować się uczniami, jeśli test będzie składał się z 100 trudnych pytań, obliczonych na 45 minut.
3
Ułóż pytania z biologii, na podstawie przebytej materiału. Na przykład, jeśli nie odbywały się budowa mikroskopu, to pytaj, co znajduje się w dolnej części rury – niepraktyczne. Pamiętaj, że uczniowie niechętnie uczą się materiał samodzielnie.
4
Ułóż pytania w dość łatwy i zrozumiały, nie obciążać ich złożonych pojęć i ciężkie do zrozumienia obrotami. Odpowiedzi na to pytanie może być kilka, ale to tylko utrudni zadanie dla uczniów, dlatego takie przesiewanie testy lepiej prowadzić do grupy ludzi, którzy w głębi studiuje biologię.
5
Jeśli jesteś w trakcie studiów prowadzone z zespołem jakieś doświadczenia (np. z grochem), możesz włączyć pytania dotyczące tych eksperymentów. Włącz pytania ze wszystkich przejechanych odcinków. Można również sformułować pytania, na które uczniowie mają odpowiedzieć, włączając logiki. Na przykład, jakie są następujące rośliny mają wspinaczka macierzystych? Odpowiedzi: poziomka, winorośl, pszenica, jabłka, topola.
6
Włącz w przesiewanie test i definicje. Na przykład, rzęsy – to narządy ruchu…. I dalej idą odpowiedzi: хламидомонады, вольвокса, euglena zielona, orzęski-buty, арцеллы.
logo
Kategoria:
Szkoły

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.