Jak skopiować screen

Screen („screen”) w tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza „ekran”. W niektórych przypadkach użytkownik może być konieczne zapisać obraz na ekranie, czyli zrobić jego zdjęcie, a następnie skopiować zdjęcie. Jest na to wiele sposobów.

Jak skopiować screen

Instrukcja

1
Aby pracować z ekranu trzeba mieć przynajmniej minimalną wiedzę o programach graficznych i standardowych poleceń. Odszukaj w prawej części klawiatury klawisz Print Screen (Prt Sc lub Prt Sc Sys Rq) i naciśnij go jeden raz. Obraz tego, co aktualnie znajduje się na ekranie monitora, będzie umieszczony w schowku. Aby zrobić zdjęcie tylko aktywne okno, naciśnij kombinację klawiszy Alt + Print Screen.
2
Schowek służy do tymczasowego przechowywania informacji, więc trzeba wstawić swoje zdjęcie ekranu w dokument i zapisać go w osobnym plikiem. Uruchom dowolny edytor graficzny (nie należy mylić go z programami do przeglądania zdjęć). Do tych celów nadaje się nawet prymitywna program Paint z pakietu Windows.
3
Utwórz pusty dokument, jeśli nie został utworzony automatycznie. W menu Edycja (Edit) wybierz polecenie „Wklej (Paste) lub naciśnij kombinację klawiszy Ctrl i V. Alternatywna kombinacja klawiszy Shift i Insert. Zdjęcie ze schowka zostanie włożona do nowego dokumentu.
4
Jeśli rozmiar czystym kontem i blokady ekranu w schowku nie pasują, edytor automatycznie zmieni rozmiar dokumentu pod nową grafikę, albo zaproponuje ci zwiększyć rozmiar płótna do odpowiednich wymiarów.
5
Po tym jak screen zostanie wstawiony na pustej kartce, trzeba go zapisać. W tym celu w menu „Plik” (File) wybierz polecenie „Zapisz” (Save) lub Zapisz jako (Save as), wprowadź katalog do zapisu pliku, nadaj mu nazwę, a następnie kliknij na przycisk „Zapisz” (Save).
6
Dalej z tym plikiem, możesz robić, co chcesz: edycja obrazu, kopiowanie go w całości i na części do innych dokumentów i tak dalej. Jeśli ci nie pasuje ten sposób pracy z скринами, zainstaluj na komputerze specjalny program do przechwytywania obrazu.
7
W takich programach zdjęcie odbywa się za pomocą pewnego skrótu (w każdej aplikacji są różne), a samo zdjęcie jest automatycznie zapisywane w wybranym przez ciebie katalogu w formacie, który sam określi.
logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.