Jak skonfigurować monitor Nec

Monitory Nec cieszą się dobrą popularnością zarówno wśród zwykłych użytkowników komputerów osobistych, jak i wśród tych, którzy często pracuje z grafiką. Podczas pracy z monitorami Nec należy uwzględnić ich cechy i nie zapomnij, aby zainstalować sterowniki.

Jak skonfigurować monitor Nec

Trzeba

  • – monitor;
  • – sterownik.

Instrukcja

1
Po zakupie monitora Nec obowiązkowo należy usunąć z ekranu folię ochronną, ponieważ ona będzie zniekształcać obraz. Aby chronić ekran przed zewnętrznych mechaniczny oddziaływań, należy używać specjalnie przeznaczonych do tego filmu, które są całkowicie przezroczyste, bo nie psują wzrok zniekształcony obraz na ekranie.
2
Podłącz monitor do źródła zasilania za pomocą przewodu zasilającego, a także połączyć go VGA lub DVI do wejścia z wyjściem karty graficznej komputera. Jeśli monitor działa z wykorzystaniem sygnału analogowego, należy użyć zwykły niebieski lub, rzadziej spotykane czarny kabel VGA. Jeśli monitor obsługuje sygnał cyfrowy, podłącz go do złącza DVI karty graficznej za pomocą kabla z białymi końcówkami. Przykręć je w taki sposób, aby nie wypadały z gniazd.
3
Wyreguluj nachylenie monitora, wcześniej włączając go. Niektóre modele monitorów Nec mają cechę w postaci ustawienia pochylenia i obrotu ekranu o 180 i 90 stopni, tutaj musisz zainstalować dodatkowe oprogramowanie dostarczane w standardzie przy sprzedaży na dysku. Nachylenie monitora należy ustawiać w zależności od rodzaju matrycy, ponieważ kąt widzenia wpływa na widoczność.
4
Po instalacji sterownika monitora Nec uruchom ponownie system i wykonaj ustawienia jasności i kontrastu w zależności od tego, czy będziesz częściej pracować z edytorów graficznych, tekstu, oglądać filmy, grać w gry komputerowe, i tak dalej.
5
Najlepiej do zbyt ciemnych pomieszczeń nie należy instalować bardzo jasne podświetlenie wyświetlacza, i odwrotnie, w jasnym świetle nie rób ekran monitora jest czarny. Nie należy ustawiać zbyt wysokiej rozdzielczości, jeśli ikony i czcionki wydają się małe.
Porada
Skonfiguruj monitor na podstawie parametrów oświetlenia.

logo
Article Categories:
Naprawa i serwis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *