Jak składać ikonostas

Ikony – dzieła sztuki i nie tylko przez nich, można zwracać się do Boga z modlitwami, prośbami, szukać pomocy i pociechy. Dlatego bardzo ważne jest, aby umieścić je w odpowiedniej kolejności, poprzez swój domowy ikonostas, który staje się obrońcą domu i jego mieszkańców.

Jak składać ikonostas

Instrukcja

1
Wybierz się do kina ikonostasu wschodnią ścianę domu. Jeśli nie jest to możliwe, ikony można umieścić w dowolnym miejscu łatwo dostępnym miejscu, gdzie mogą się spotkać na modlitwie kilka osób.
2
Dopilnuj, aby obok ikonostasu nie stała agd: tv, centrum muzyczny, komputer, a także nie było zdjęć, plakatów, plakaty i obrazy świeckiego charakteru.
3
Udekoruj ikonostas żywymi kwiatami lub gałązkami wierzby. Nie warto ustawiać obok ikony kaktusy i inne kolczaste rośliny.
4
Tradycyjnie domowe иконостасы oprawić haftowane ręcznie ręcznikami. Można powiesić obok obrazu świątyń, умиротворяющих krajobrazów i rodzaje Ziemi Świętej.
5
Należy zwrócić uwagę, że ikony lepiej ustawiać na twardej powierzchni, a nie wieszać je na ścianie. Wcześniej ikonostas było w zwyczaju umieszczać w specjalnej szafce – киоте. Można go zastąpić zwykły regał. Najważniejsze – aby książki na nią stały tylko teologiczne.
6
Umieść przed domowym ikonostasem znicz. Należy ją zapalać podczas modlitwy, w niedziele oraz we wszystkie święta kościelne.
7
Do użytku domowego ikonostasu są obowiązkowe obrazu matki Boskiej i Zbawiciela. Należy kupić ikony swoich świętych (nazwach których nazwane członkowie rodziny) i szczególnie czczonego Mikołaja, który jest orędownikiem dzieci, matek, niezasłużenie obrażony, a także chorych, więźniów i podróżnik.
8
Jeśli chcesz stworzyć kompletny ikonostas, to trzeba go uzupełnić obrazami świętych ewangelistów, proroka Eliasza, Archaniołów Gabriela i Michała, świętego Jana Chrzciciela, uzdrowiciela Pantelejmona i ikonami, które nawiązują do święta kościelne.
9
Istnieje kilka surowych zasad lokalizacji ikon w domowym ikonostasie, których należy przestrzegać. Umieść na środku obraz Zbawiciela (jest wielkości musi być bardzo duży). Po lewej stronie należy umieścić matkę bożą z dzieciątkiem, jak to jest przyjęte w klasycznym ikonostasie. Powyżej można umieścić tylko Krucyfiks lub ikonę Trójcy Świętej. Pozostałe obrazy umieść nieco poniżej lub na stronach głównych ikon. Cały ikonostas podjęta ożenić się z krzyżem.
10
Jeśli masz kilka pokoi, umieść domowy ikonostas w największym. Ale w pozostałych powinno się powiesić na ikonie, a na drzwi odrzwiach – krzyże.
Należy zwrócić uwagę
Jeśli jakaś ikona w ruinę, muszę ją zanieść do kościoła, ale w żadnym wypadku nie wyrzucać.

logo
Article Categories:
Religia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *