Jak sadzić primula

Pierwiosnek – niezwykle piękny kwiat, który jest absolutnie mało wymagająca w uprawie. Istnieje ogromna ilość odmian i rodzajów pierwiosnków, różnią się kolorystyką i wielkością kwiatów, rosnących расстилающимся dywanem lub poszczególnych gniazd. Każdy amator ogrodnik znajdzie dla siebie odpowiedni odmiana, kwiaty którego będą zdobić działka olśniewające pięknem i finezją.

Jak sadzić primula

Instrukcja

1
Wczesną wiosną, mniej więcej na początku marca należy sadzić nasiona wiesiołka na sadzonki. Przygotuj garnki z luźnym i żyznej gleby, nawilżyć ją, zrób małe wgłębienia i wsadź do każdego pojemnika na dwa-trzy nasiona. Z góry przykryć garnki cellophane, aby wspierać komfortowy mikroklimat dla kiełkowania nasion.
2
Pierwsze kiełki można zobaczyć po dwóch-trzech tygodniach od sadzenia. W ciągu tego czasu gleba powinna być wilgotna, więc nie zapomnij, aby regularnie, ale delikatnie podlewać ziemię na krawędzi garnka, aby woda nie dotykała росточков. Wielu ogrodników używają taki sposób sadzenia: do siewu przechowywać nasiona w lodówce — tak sadzonki pojawią się mocne i „przyjaznych”.
3
Znajdź odpowiedni działka z dobrym oświetleniem do sadzenia wiesiołka. Разрыхлите gleby i dodać jej bardziej przepuszczalna dla powietrza i wody, dodać trochę piasku rzecznego, próchnicy, некислого torfu i kompostu. W kwietniu dodać nawóz organiczny.
4
Po tym jak minęła groźba przymrozków, wysadzić sadzonki w otwartym terenie (na początku czerwca). Należy przeszczep bardzo delikatnie, by nie uszkodzić korzeni roślin, tak jak pierwiosnek wrażliwa i bardzo podatne na takich działań.
5
Pielęgnacja примулой łatwe, polega on na pielenie od agresywnych sąsiadów w postaci chwastów. Wiele gatunków wiesiołka potrzebują okresowego podlewania, aby utrzymać piękno i kolory. Na zapotrzebowanie na wilgoć wskażą lekko обмякшие liście. W okresie aktywnego wzrostu paść kwiaty nawozów nawozy, do końca lata — калийными i fosforu (oni pomogą примуле dobrze przezimować).
6
Po kwitnieniu zaczyna się aktywny wzrost korzeni. W przededniu zimy posypać do krzaki kompostu, torfu i próchnicy (warstwa 4-5 centymetrów). Inaczej оголившиеся kłącza mają niebezpieczeństwo вымерзнуть zimą. Wszystkie gatunki wiesiołka rozmnażają się вегетативным sposób — dzieląc krzewów i генеративно — za pomocą nasion. Podziel się krzaki raz na trzy-cztery lata, to są one na tyle będą rosły.
logo
Article Categories:
Цветоводство

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *