Jak w uprawie anturium

Anturium to doskonała roślina doniczkowa z oryginalnymi kwiatami. Liście anthuriums duże i długie, sercowate, ciemnozielone. Pomimo powszechną sławę wśród amatorów-ogrodników, anturium jest dość kapryśna w uprawie i pielęgnacji.

Jak w uprawie anturium

Instrukcja

1
Антуриуму potrzebna jest wysoka temperatura powietrza, tak jak on jest теплолюбивым roślin. W okresie letnim temperatura powietrza nie powinna spadać poniżej 20-27 stopni, zimą nie spada poniżej 17 stopni. Umieść doniczkę z kwiatem w miejscu chronionym przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, inaczej kwiatostan i прицветник zmniejszy się w rozmiarach i zdeformowane, a liście tracą jasność i soczystość. Zapewnij anturium świeżym powietrzem, ale przy tym należy chronić przed przeciągami.
2
Prawidłowe podlewanie jest bardzo ważne dla anthuriums. Woda powinna być miękka, dobrze отстоявшейся i koniecznie ciepłe (można użyć wody przegotowanej). Podlewamy roślinę powoli, ale regularnie, nie wolno переливов i stagnacji wody w palecie (stale spuścić). Liście антуриума regularnie myć letnią wodą i często spray z rozpylacza. Raz na dwa tygodnie paść kwiat organicznymi i mineralnymi nawozami.
3
W zimie anturium odpoczywa, tak samo jak i większość innych roślin. Podczas spadku temperatury należy zmniejszyć częstotliwość podlewania i nawożenia. Ale staraj się nie dopuścić do wysuszenia gleby w doniczce. Przelew może prowadzić do загниванию korzeni, dlatego na dnie doniczki powinien być dobry warstwę drenażu. Dla prawidłowego rozwoju rośliny zwiększyć wilgotność powietrza. Postaw obok doniczkowe kwiat, naczynie z wodą.
4
Młode rośliny należy dorosły anturium potrzebuje przeszczepu raz na trzy-cztery lata. Najbardziej dogodnym czasie – wiosna. Pojemność powinna być szeroka, ale nie zbyt głęboko, ponieważ system korzeniowy u антуриума powierzchowna. Do przeszczepu użyj żyzną glebę, składającą się z torfu i сфагнума, mieszane z kory i drewna popiołem. Podłoże musi być слабокислым, lekkim i miękkim.
logo
Article Categories:
Цветоводство

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *