Jak rozmnażać anturium

Eleganckie антуриумы w kształcie serca z kwiatami – to piękna ozdoba do użytku domowego lub biurowego wnętrza. Z tych roślin można tworzyć kolorowe bukiety, dobra, kolory nowoczesnych hybryd wahają się od białych do prawie czarnych. Jeśli chcesz zachować i propagować tę wspaniałość, stwórz w domu mały ogród. Cechy różnych rodzajów pozwalają hodować anturium przez podział, sadzonki, lub za pomocą nasion.

Jak rozmnażać anturium

Trzeba

 • – węgiel;
 • – doniczki małej i średniej wielkości;
 • – szklane słoiki;
 • – марганцовка;
 • – akwarium lub polietylen;
 • – podstawki do doniczek;
 • – mech torfowiec;
 • – piasek;
 • – nóż;
 • – torf;
 • – kora sosny;
 • – pędzel (пуховка);
 • – termometr.

Instrukcja

1
Poznaj charakterystykę kina антуриума, aby wybrać optymalny sposób jego rozmnażania. Jeśli roślina ma poziome kłącze, można go wyjąć z gruntu i podzielić na odcinki o długości około 10 cm.
2
Припудрите świeże plastry kłącza толченным drzewnym węglem, można węglem aktywnym. Po tym антуриума należy przyciąć wszystkie druki.
3
Umieść części разделанного korzenia (delenki) w małych doniczek wypełnionych świeżym, wilgotnym сфагнумом lub piaskiem. Umów się mała szklarnia. Do tego garnki umieścić na zadarty palety lub inne podstawki i zanurzyć się w szklane słoiki z szeroką szyjką lub w małym pustym akwarium.
4
Wlać na dno zbiorników wody. Nie pozwól, импровизированному парнику wysycha, aż na деленках nie obudzą i nie zaczną rosnąć nowe druki. Od tego momentu należy przeszczepić anturium w większe pojemniki z gruntem, w tym samym składzie, w którym rosła roślina matka.
5
Anturium z krótkim pionowym łodygi zaleca się rozmnażać w sposób szczepienia. Jako materiału do sadzenia są używane pędy o wysokości około 10 cm od podstawy mleczko rośliny. Sadzonki należy kosić bardzo ostrym nożem na ukos linii, a plastry posypać węglem.
6
Za młodych pędów można dbać na wzór деленок, utrzymując w pomieszczeniu optymalną temperaturę +25 stopni. Mech lub piasek zachować w stanie mokrym, a same sadzonki nie zapomnij, aby regularnie spryskiwać. Po posadzeniu młode антуриумы przenieść na stałe miejsce.
7
Rozmnażać anturium nasion ma sens w przypadku próby uzyskania nowych odmian lub chcesz uzyskać wiele młodych kolorów. Ten sposób hodowli pokojowego rośliny znacznie bardziej хлопотливый, on wymaga od hodowcy dużo czasu. Na początek trzeba zapylać dorośli kwiaty za pomocą pędzla lub pudru.
8
Kiedy завязавшиеся jagody dojrzewają (czyli zaczną się bez wysiłku z twojej strony ustępują z kolby), zebrać plony. Wyjmij nasiona i przepłukać, aby uwolnić się od śluzu. Aby na посевном materiale nie pojawiła się pleśń, przytrzymać go przez kilka godzin w bardzo słabym roztworze nadmanganianu potasu.
9
Napełnić przestronne pojemniki пропаренными mchem i torfu (1:1). Na wierzchu można posypać трехмиллиметровый warstwa рубленной kory sosnowej. Inna opcja podłoże: torf, piasek, resor ziemia (1:0,5:2) i trochę węgla drzewnego. Aż nasiona świeże, należy je niezwłocznie umieścić na podłoże i trochę posypać.
10
Wlać lądowania i umieścić w domowej szklarni, na przykład, w pustym akwarium lub pod folią. Przez kilka miesięcy pojawiły się kiełki zaleca się przenieść w to samo podłoże, zachowując odległość między roślinami około 3 cm.
11
Opiekuj pól obsadzonych антуриумом, w przeciwnym razie kwiaty mogą nie wykiełkować. Nie zapominaj, że potrzebują dużo światła odbitego (nie bezpośrednie promienie słońca!), są one dobrze znoszą temperaturę od 25 do 28 stopni bez gwałtownych wahań. Podłoże należy utrzymywać w stanie wilgotnym, a pojawiły się kiełki – spryskiwać miękką wodą. Jeśli udało ci się poprawnie siać anturium, to już za rok kwiaty można przenieść na nowe miejsce zamieszkania w pojedynczych doniczkach.
Porada
Подросшее roślinę przenieść do większego pojemnika, aby u niego swobodnie rozwijały się korzenie powietrzne. Jako grunt dla подросшего антуриума hodowcy wykorzystują różne mieszanki; w tym popularnych składników – darń, gruboziarnisty piasek, liść formy, kawałki węgla drzewnego i pumeksu, sosnowe kora, torf. Główna zasada – podłoże musi zapewniać dobrą wentylację (naturalne wietrzenie), dobrze absorbuje wilgoć i przytrzymać składniki odżywcze. Gleby można dodać nawet trochę keramzytu lub połamanych cegieł.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.