Jak sadzić pomelo

Pomelo – duże wiecznie zielone drzewo należące do rodziny рутовых, które są hodowane dla dużych, słodko-kwaśne owoce, czasami przekraczającą wielkości grejpfruta. W domowych warunkach jest rośliną można uzyskać z kiełków kości, chociaż przy takim sposobie uprawy młodych roślin nie zachowa cechy odmiany.

Jak sadzić pomelo

Trzeba

  • – nasiona pomelo;
  • – „Appin-extra”;
  • – drenaż;
  • – węgiel;
  • – ziemia torf;
  • – blacha ziemia;
  • – piasek;
  • – próchnica.

Instrukcja

1
Проращиванием pomelo warto zająć się na początku wiosny. Wybierz kilka dużych nasion z dojrzałych owoców, przemyć je bieżącą wodą i drenaż. Zauważono, że najwięcej nasion występuje w owocach gruszka kształt.
2
Moczyć nasiona na osiemnaście godzin w roztworze „Alpin-extra”. Na pół szklanki wody konieczna pięć kropli leku.
3
Na dno pojemnika do kiełkowania umieścić warstwę dowolnego materiału, dobrze pochłaniającego wilgoć. Nadaje się gąbka, wata, gaza. Dość często do kiełkowania nasion jest stosowany mech torfowiec. Umieść przygotowane nasiona w pojemniku i przykryć je warstwą tkaniny lub mchu.
4
Zwilżyć zawartość pojemnika i umieścić w miejsce o temperaturze w granicach dwudziestu pięciu do dwudziestu ośmiu stopni. Należy uważać, aby materiał, w którym проращиваются nasiona, nie пересыхал.
5
Po tym jak nasiona tak, przygotuj pojemnik z warunki glebowe podłoże. Na dno pojemnika przełóż некрупной kamyki z węglem drzewnym. Wymieszać substrat glebowy z dwóch części humusu, części liści ziemi, części piasku i takiej samej ilości próchnicy. Posadź kiełki nasiona korzeniami w dół na głębokość od dwóch i pół do trzech centymetrów.
6
Ustawić pojemnik z nasionami w dobrze oświetlonym miejscu, притенив pojemnik od promieni słonecznych. Podlewamy mieszanki gleby oddzielonych wodą w miarę wysychania.
7
Po tym, jak u młodych roślin wzrośnie dwa-trzy niniejszego arkusza, рассадите pomelo poszczególnych doniczki o średnicy nie więcej niż dziesięciu-piętnastu centymetrów. Podczas przesadzania zaleca szczypta powrotem kluczowej korzeń sadzonki.
8
Pomelo należy chronić przed przeciągami i unikać nagłych zmian trybu oświetlenia. Dla utrzymania niezbędnych dla roślin wilgotności powietrza spray pomelo wodą w temperaturze pokojowej lub lekko cieplej. Przy odpowiednich warunkach treści młodych roślin może dość szybko tworzyć pąki, jednak, jeśli na pomelo nie wzrosła piętnaście-dwadzieścia liści, pąków należy przyciąć.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.