Jak rozwijać persimmon z nasion

Owoce kaki nie tylko smaczne i piękne, ale i bardzo przydatne ze względu na jego lecznicze właściwości i zawartości witamin i mikroelementów. Uprawa persimmon w domowych warunkach staje się coraz bardziej popularne wśród amatorów-ogrodników, mimo, że dość trudno jest wychować tropikalne cud-drzewo własnymi rękami na parapecie.

Jak rozwijać persimmon z nasion

Trzeba

  • – nasiona persimmon;
  • – перманганат potasu;
  • – garnki;
  • – aktywator wzrostu;
  • – ziemia dla roślin doniczkowych;
  • – celofan.

Instrukcja

1
Rozwijać persimmon z nasion w warunkach domowych może i początkujący ogrodnik. Aby to zrobić, wystarczy wybrać najbardziej dojrzałe, charakteryzujący się zdrowo na widok powlekane owoce w sklepie. Skórka powinna być cały i gęste, bez pęknięć i ciemnych plam. Płatki powinny mieć kolor zielony i szczelnie przylegać do jagód. Ten wybrany egzemplarz umieścić w ciepłym miejscu, aż nie osiągnie całkowitej dojrzałości. Nasiona tylko taka persimmon dadzą sadzonki.
2
Wpisz w szklance wody i wyjmij z płynnej masy persimmon nasiona. Opuść je do szklanki z wodą. Te, które pojawiły się na powierzchni, a są pędy nie dadzą. Pozostałe nasiona zalać słabym roztworem nadmanganianu potasu lub aktywatorem wzrostu i pozostawić na trzy dni. Przygotowanie gleby do sadzenia nasion – do tego nadaje się absolutnie każda ziemia dla roślin doniczkowych. Wstępnie прокалите ją w piekarniku, tak jak persimmon nie jest odporny na zakażenia bakteryjne i grzybicze choroby.
3
Weź małe pojemności, których średnica powinna wynosić nie więcej niż 15 centymetrów, wsypać na dno keramzyt i żyznej glebie. Opuść nasiona na głębokość 1-2 cm i wlać, przykryć cellophane i odłóż w ciepłe miejsce (można obok akumulatora). Regularnie wietrzyć garnek, podnosząc celofan, подливайте wodę w miarę wysychania podłoża. Później kilka tygodni pojawią się pierwsze siewki, w tym czasie można zdjąć folię.
4
Często zdarza się tak, że kość pozostaje na końcu kiełków. Jeśli w ciągu dwóch dni nie zniknie, spróbuj na własną rękę i bardzo delikatnie, aby pozbyć się skrzydeł, inaczej rostock zginie. Siewki rosną bardzo szybko, dlatego zaleca się je okresowo przesadzać w pojemniku trochę większym rozmiarze, aby system korzeniowy nie cierpiała na brak miejsca.
5
W okresie letnim zaleca się znieść drzewko na balkon lub na dziedziniec, na dobrze oświetlone miejsce. Tak jak persimmon nie lubi bezpośredniego nasłonecznienia, po raz pierwszy притеняйте roślin. Dwa razy w miesiącu paść drzewko nawozów mineralnych i organicznych.
6
Po tym, jak powstały młode sadzonki należy szczypał na poziomie 30-50 centymetrów do dalszego rozgałęzienia. Zostaw trzech górnych ucieczki. Kiedy dotrą do wysokości 30-40 cm, прищепите ich. W ten sam sposób прищепите gałęzie drugiego rzędu. Stopniowo tworzy zaokrąglone drzewko półtora metrów wysokości. Tak jak roślina jest скороплодным, pierwsze kwiaty można zobaczyć już w czwartym roku po posadzeniu.
logo
Article Categories:
Цветоводство

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *