Jak rozwijać петунию z nasion

Petunia jest jednym z najbardziej popularnych ozdobnych roślin zdobiących ogród obszary i elewacje budynków. W uprawie petunii, jak można w zamkniętym pojemniku, tak i w normalnym gruncie. Z jednego małego nasiona wyrasta ogromny krzak, wysadzany kolorowymi, pięknymi kwiatami.

Petunie są często wykorzystywane do dekoracji balkonów

Trzeba

  • – Nasiona petunii
  • – Plastikowy конейнер
  • – Piasek
  • – Podłoże gleby
  • – Folia
  • – Wtryskiwacze

Instrukcja

1
Przed przystąpieniem do sadzenia roślin, określić najbardziej odpowiedni dla twoich celów typem chrystusa. Krzew formy lepiej nadają się do dekoracji kwietniki, kwiaty mają trochę mniejsze niż zwykle, ale za to doskonale regenerują po deszczu. A do dekoracji ścian i balkonów stworzone ampelnye petunie, których łodygi wyrastają najpierw prosto, a potem pod wpływem grawitacji kwiatów opadają piękne прядями.
2
Kupując nasiona petunii, pierwszeństwo oddać odmian, najbardziej odpowiedni do twojej klimatycznych. Zobacz również, jaki rodzaj nasion ci oferują, z powłoką lub bez. Czyste nasiona kiełkują szybciej i procent kiełkowania mają nieco wyższe. Nasiona w powłoce lepiej chronione przed chorobami i uszkodzeniami mechanicznymi, tak i sadzić je o wiele łatwiejsze.
3
Przed siewem nasiona należy wymieszać z suchym piaskiem w stosunku 1:5. Rozprowadzić mieszaninę równomiernie na powierzchni podłoża podłoża w plastikowej tacy o wymiarach 30 na 40 cm z Wierzchu posypać nasiona nic nie trzeba, wystarczy polać je przez sitko wodą z niewielkim dodatkiem превикура, który pomoże uchronić młode siewki przed porażeniem grzybami chorobami. Przykryć pojemnik przezroczystą folią.
4
Po około tygodniu masz w zasobniku зазеленятся pierwsze kiełki. Zdjąć folię. Młode pędy są tak delikatne, że zniszczyć je można nawet strumieniami поливной wody. Dlatego bardzo delikatnie podlewamy rośliny, a jeszcze lepiej обрызгивайте ich samochodzie. Obserwuj всходами, zbyt brudny i nietrafione można się pojedynkować już w fazie trzeciego listka.
5
Jeszcze przez dwa tygodnie kwiaty trzeba usiąść w specjalne kasety z otworami lub pojedyncze filiżanki. Podczas przesadzania swooping każda roślina, aby zachęcić do rozrostu systemu korzeniowego. Okresowo paść sadzonki specjalnymi dodatkami i nawozami mineralnymi.
6
Po upływie 3 tygodni po пикирования petunie można sadzić do gruntu lub do doniczek. Należy uważać, aby do momentu lądowania temperatura w nocy nie spada poniżej 14 stopni. Прищипывание wierzchołka łodygi sprawia, że петунию wyrzucać pędy boczne. W ten sposób można kształtować krzew według własnego uznania. Bujny kwiat szwedzka zachwyci was swoim разноцветием aż do wystąpienia pierwszych заморозком.
Porada
Jeśli petunia drastycznie zmniejszyła kwitnienie, oderwij wszystkie pozostałe kwiaty, i w przeciągu kilku dni na zmianę im roślina wyda nową falę kwiat

logo
Article Categories:
Sad i ogród

Comments are closed.