Jak rozwieść się w kościele

Kościelny ślub jest tylko po oficjalnej rejestracji małżeństwa w Urzędzie stanu cywilnego. Gdy rodzina się rozpada, mąż z żoną w pierwszej kolejności rozwodzą się oficjalnie, i rodzi się zasadnicze pytanie o uznaniu kościelnego ślubu za nieważny. Rozwiać możliwe, ale z zachowaniem pewnych warunków.

Jak rozwieść się w kościele

Instrukcja

1
W odróżnieniu od oficjalnej (świeckiego, jak go nazywa kościół) rozwiązania małżeństwa, która może odbywać się z dowolnej przyczyny, rozwiać jest dozwolone tylko, jeśli małżonek, który nie był winny w nieładzie i nie spowodował zerwanie stosunków, planuje wstąpić w kolejny związek małżeński. Prawosławie oznacza dożywotnią wierność воцерковленных (wierzących) małżonków i нерасторжимость małżeństwa, jednak głos jeszcze kilka poważnych powodów, dla ewentualnego rozwodu kościelnego. To może być wyłączenie małżonka od wiary prawosławnej, zdrada lub nienaturalne wady, poważna choroba (trąd, kiła, AIDS, narkomania, alkoholizm), nieuleczalna choroba psychiczna, zamachem na życie/zdrowie dzieci lub małżonka, popełnienie żoną aborcji w niezgodzie męża, niezdolność do współżycia / impotencja, przynależność do czynu świecie, безвестное brak małżonka ponad 3 lat, porzucenie rodziny i przystąpienie małżonka do małżeństwa z inną osobą.
2
Aby uzyskać rozwód kościelny, lub detronizacji, napisz i złóż wniosek na imię władcy (diecezjalnego biskupa) w diecezjalne zarządzanie. Wniosek na pewno rozpatrzą i wyniosą rozwiązanie. Pisemny wniosek o развенчании do władcy powinno składać się z następujących elementów: krótka historia małżeństwa kościelnego, szczegółowy opis przyczyn rozwodu, gdzie i kiedy zostały венчаны. Dołącz kopie dokumentów dotyczących rejestracji cywilnego rozwodu. Jeśli nie wiesz, jak i gdzie pisać, skontaktuj się z pomocą do każdego kapłana kościoła lub bezpośrednio w tej świątyni, w którym brali ślub.
3
Po pewnym czasie od tygodnia do kilku miesięcy – twój kościół małżeństwo zostanie uznane za „безблагодатным”. Dostaniesz się w ręce zawiadomienie z podpisem biskupa diecezjalnego o развенчании, z tym potwierdzeniem można skontaktować się w każdej świątyni do ponownego ślubu. Ale należy pamiętać, że kościół odnosi się z dezaprobatą do drugiego małżeństwa, choć dopuszcza go. Trzecie kościelne małżeństwa nie są zawierane.
4
Kościelny rozwód stosowany automatycznie, jeśli oboje małżonkowie jednocześnie wziąć monastycyzm w różnych klasztorach, po tym już nigdy nie będzie się spotkać.
Należy zwrócić uwagę
Do kościelnego rozwodu i oficjalny, a ślub cywilny każdego z małżonków z innym osobą jest grzechem cudzołóstwa, ponieważ nie uznaje kościoła i jest nieprawidłowy wśród prawosławnych ludzi.

logo
Kategoria:
Religia

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.