Jak rozpoznać skurcze

Wiele przyszłych matek, zwłaszcza первородящие, boją się pominąć początek bólów porodowych. Do początku porodu u kobiety w ciąży masz już wyobrażenie o tym, co to jest walka – słabe redukcji barwnika mięśni odbywały się przez cały okres ciąży. Przed porodem oni stają się coraz częstsze i coraz intensywniej, dlatego aby ustalić walki trzeba słuchać swoich uczuć.

Jak rozpoznać skurcze

Instrukcja

1
Początek walk poprzedza wydzielanie korki. Za kilka dni lub godzin przed porodem (każda rodząca indywidualnie) odchodzi-czop śluzowy. Jeśli zaraz po tym ból w brzuchu lub plecach szybko narasta i odchodzą wody płodowe, to należy natychmiast jechać do szpitala.
2
Absolutorium płynu owodniowego. Wody mogą wyciekać po trochu, nawet jeśli walka jeszcze się nie rozpoczęły. Czasem odeszły mi wody przepływu.
3
Spróbuj ocenić siłę i czas trwania skurczów. Skurcze braxtona hicksa są bezbolesne i okresów napięcia macicy. Te stany powinny być wam dobrze znane, bo w ciąży trzeba było badać te odczucia wielokrotnie. Skurcze braxtona hicksa nie nasilają się z czasem i nie ujawniają szyjki macicy. Wzmocnienie fałszywych walk, skrócenie odstępu czasu między nimi, częste skurcze świadczą o początku bólów porodowych. Oceniać walki można czuje się jak wyglądają na bolesne miesiączki.
4
Zmierz mu czas. Użyj stoper lub zegarek, aby ustalić czas trwania każdej bitwy, poczynając od pierwszego. Koniec walki następuje wraz z zanikiem bólu. Odstępy między skurczami też mierz. Zmiana wskaźników może być nie płynnie, a ostry, скачкообразным.
5
Oceń liczbowe wskaźniki walk. Początkowo odstępy między skurczami może wynosić od 10 do 20 minut, ale stopniowe skrócenie czasu świadczy o tym, że rozpoczęły się bóle porodowe. Średnia długość bólów porodowych waha się od 30 do 45 sekund, odstępy między skurczami wynosi 4-5 minut.
6
Słuchaj balacha uczuć. Początek walk towarzyszy niewielkim bólem, który nie jest zbyt nagłe i długotrwałe. Stopniowo ból nasilają się, osiągając swój szczyt na początku porodu.
Należy zwrócić uwagę
Приоткрываясь, szyjka macicy wypycha malowane krwią błony korek,który na przemian to zatykając jej podczas ciąży. Co robić? To może się zdarzyć za kilka dni do rozpoczęcia walk, więc zanim zadzwonić do położnej lub do szpitala, trzeba дождиатся, gdy ból brzucha lub pleców staje się stałym lub odejdą wody płodowe.

Porada
Jeśli masz odeszły wody na zewnątrz szpitala, określić samodzielnie, jakiego są koloru i zapachu – jest to ważny wskaźnik stanu płodu. Znacznie trudniej, gdy wody подтекают stopniowo. Określić, że to wody płodowe, prosty test – trzeba lekko потужиться – jeśli to wody, to ich liczba wzrośnie.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.