Jak rozpoznać raka gardła

Rak gardła — jedną z najbardziej rozpowszechnionych chorób na świecie. Guz może wystąpić w gardle, u korzenia języka, migdałków lub gardła, co powoduje trudności podczas żucia, połykania i inne nieprzyjemne odczucia. Rozpoznać chorobę w początkowym stadium rozwoju jest trudne, łatwo je pomylić ze strasznym bólem gardła, zapalenie gardła, więc przy pierwszych nieprzyjemnych objawów w jamie ustnej trzeba udać się do specjalisty.

Jak rozpoznać raka gardła

Instrukcja

1
Słuchaj swoich uczuć w gardle. Możesz czuć ból, com w zakresie krtani. Objawy te utrzymują się przez długi czas, niezależnie od tego, czy przyjmuje pani leki, czy nie.
2
Należy zwrócić uwagę na czas trwania kaszlu. Zwykle występuje z wielu powodów, wśród których reakcja organizmu na bodźce gardła, na przykład, komórki nowotworowe. Dlatego jeśli objaw ten nie przechodzi przez dłuższy czas, należy skontaktować się z lekarzem w celu dokładniejszej diagnostyki. Specjalista weźmie próbki śluzu, zaleci badania, by sprawdzić na urządzeniach, przeprowadzi badanie markerów nowotworowych (białka, które są produkowane przez komórki nowotworów złośliwych).
3
Oddać analizy rano, na pusty żołądek. Krwi markerów nowotworowych pobranej z żyły, jednocześnie można przejść badania na hormony. Dobrze, USG, badanie moczu.
4
Pieprzyć do zlewu. Obecność krwi w ślinie w połączeniu z długotrwałym kaszlem, w szczególności świadczy o отмирании tkanek w gardle.
5
Możesz odczuwać ból lub inne nieprzyjemne uczucie dyskomfortu w gardle przy przełykaniu. To może odbywać się zarówno podczas posiłków, jak i na zewnątrz tego procesu.
6
Możesz poczuć trudności w oddychaniu lub хрипоту. Objawy te mają długotrwały charakter i nie przechodzą z czasem. Przy tym trudno jest rozmawiać, śmiać się.
7
Sprawdź, czy w ostatnim czasie nagłego spadku masy ciała. Z powodu dyskomfortu w gardle zmniejsza apetyt. Masa ciała może spaść i w wyniku procesu zapalnego w organizmie. Odchudzanie bez wyraźnego powodu powinno być zachętą do nawrócenia do specjalisty.
8
Zwracać uwagę na zmiany w swoim organizmie. Nie należy ignorować nawet przeziębienia, natychmiast skontaktuj się z lekarzem, który przeprowadzi pełne badanie i pomaga ustawić właściwą diagnozę.
Należy zwrócić uwagę
W przypadku raka gardła ból, trudności podczas połykanie, kaszel, obecność krwi w śluzie nie przechodzą ponad miesiąc, objawy te mają statyczny charakter, nie zmieniają się po zastosowaniu leków.

Porada
Regularnie przechodzą badania, oddać analizy, prosimy o kontakt z instytucji medycznych przy najmniejszym podejrzeniu na zmiany w swoim organizmie.

logo
Kategoria:
Choroby

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.