Jak rozpoznać pasożytów u ludzi

Obecnie stwierdzono ponad 200 gatunków pasożytów, które żyją w organizmie człowieka. Po ilości pacjentów w świecie jelitowy гельминтоз zajmuje trzecie miejsce. Zakażenie pasożytami prowadzi do poważnych zaburzeń w organizmie: obniżonej odporności ochrony, zaburzenia pracy przewodu pokarmowego, reakcje alergiczne.

Jak rozpoznać pasożytów u ludzi

Instrukcja

1
Zauważając u siebie oznaki pasożytniczych pasożyty, należy w poradni pod kątem zdiagnozowania choroby. W niedawnej przeszłości pasożytów utożsamiali metodą dwunastnicy i badań kału. Badanie mikroskopowe ostatnich pozwala wykryć osobny robaki, ich fragmenty, larwy i jaja. Nie zawsze można w ten sposób uzyskać wiarygodne wyniki, ale istnieje wiele nowoczesnych metod określania гельминтоза.
2
Jeden z nowoczesnych i powszechnych metod — elisa analiza (ELISA). Jest on oparty na wykrywaniu przeciwciał wytwarzanych przez organizm w walce z pasożytami. Metoda jest bardzo czuła – do 90% dokładność. Główną zaletą ELISA – określenie rodzaju pasożytów, ich ilości, dokładna dynamika rozwoju, co pokazuje poziom przeciwciał.
3
Metodą reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR-diagnostyczne), ujawnia się inwazji pierwotniaków, wirusów, intracellular pasożytami. Wadą tej diagnozy – niemożność ustalenia liczby pasożytów w organizmie.
4
Często podejrzewa się, że na pewne гельминтные zarażenia wyznaczyć badania radiologiczne określonych narządów. Może być również stosowana tomografia komputerowa, endoskopia i эндобиопсия.
5
Ponadto, nowoczesne centra medyczne oferują гемосканирование po kropli żywej krwi z jednoczesnym zastosowaniem diagnostyki biorezonansowej. Pozwala to na krótki okres czasu, na określenie stanu czynnościowego organizmu. Metoda daje możliwość wykrywania pasożytów wtedy, gdy nie obserwuje się objawów choroby.
6
Im więcej przeprowadza się badań medycznych pasożytów, tym więcej faktów na ich negatywnego wpływu na człowieka. Do najbardziej uderzające funkcjonalny obecności pasożytów w organizmie zalicza się nadmierny głód, wysypki na skórze, astmę, migrenę, utrata masy ciała, zły smak i zapach z ust.
Należy zwrócić uwagę
Źle прожаренное mięso i ryby, surowe warzywa i owoce, które nie przeszły odpowiedniej obróbki, surowa woda, некипяченое mleko, nieprzestrzeganie przepisów sanitarnych przy rozbiorze produktów i ich przygotowaniu – znacznie zwiększają ryzyko zakażenia pasożytami.

Porada
Robactwo się dzieje z środowiska zewnętrznego. Głównym sposobem – przez usta: z jedzeniem, piciem, przez przedmioty znajdujące się w jamę ustną. Przypadki zakażenia przez skórę, z ukąszeniem owadów, poprzez błony śluzowej cewki moczowej, odbytu, pochwy.

logo
Article Categories:
Choroby

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *