Jak rozpoznać fałszywe euro

Jeśli masz do czynienia z walutą Unii europejskiej, zawsze istnieje ryzyko, aby uzyskać fałszywy banknot. Aby uniknąć strat i innych związanych z tym kłopotów, ważne jest, aby wiedzieć, jak odróżnić autentyczne banknoty euro od podróbek.

Jak rozpoznać fałszywe euro

Trzeba

  • – dostęp do internetu;
  • – automatyczny detektor;
  • – prawdziwe euro.

Instrukcja

1
Za pomocą internetu lub próbek na stanowisku informacji w bankach poznaj wygląd, właściwy autentyczne банкнотам euro. Jeśli obraz na zdobytych pieniędzy różni, to znaczy, że to fake.
2
Obejrzyj banknot na prześwit. W takim położeniu na autentycznych banknotach pojawi się znak wodny i przezroczysta nakładanie. Elementy te powinny być równie dobrze widoczne z obu stron banknoty. Znak wodny na prawdziwych pieniądzach wyraźnie nakreślone i ma efekt półtonów.
3
Oceń wygląd nić, która znajduje się w pionie i dzieli banknot na pół. Na prawdziwej banknocie jest wyraźnie widoczne w każdej pozycji i nie zawiera napisów i obrazków.
4
Sprawdź, czy hologramy. Obraz na niej musi się zmieniać pod różnymi kątami nachylenia. Jeśli jeden i ten sam obraz oglądany z różnych punktów widzenia – przed tobą na podróbkę. Banknoty o nominale 10, 20 i 50 euro mają pionową holograficzne pas, w którym następują po sobie znak euro i cyfry nominał. Na większych pieniądzach otulina brakuje, ale jest holograficzny ikona, na którym widać obraz motywu architektonicznego, сменяющееся oznaczeniem nominału.
5
Należy zwrócić uwagę na cyfry w rogu banknotu, przedstawiające wartość: wykonane są specjalną farbą. W rezultacie kolor pod różnymi kątami widzenia zmienia się z jasno-fioletowy ciemny-fioletowy.
6
Należy polegać na zmysł dotyku. W wyniku szczególnego sposobu nakładania obrazów podstawowych będą one odczuwalne tłoczone. Papier używany do produkcji euro, jest dość niezwykłe w dotyku: składa się z 100% bawełny.
7
Jeśli pod ręką jest automatyczny detektor, sprawdź na nim banknot pod kątem promieni, magnetycznych i podczerwieni etykiet.
Należy zwrócić uwagę
W Rosji najczęściej podrabianych banknotów 50, 100 i 200 euro, a w ojczyźnie tej waluty – o nominałach 10, 20, 50 euro.

Porada
Na początku przydatne trzymać pod ręką autentyczne euro o różnej wartości nominalnej, aby porównywać się z nimi pieniądze, które ci dają.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.