Jak odróżnić dolary prawdziwe od fałszywych

Podrabianie publicznych pieniędzy znaków – przestępstwo, które jest ścigane we wszystkich krajach. Sposobów reprodukcji banknotów istnieje wiele, dlatego w celu ochrony dolarów od niechcianego kopiowania stworzony cały system.

Jak odróżnić dolary prawdziwe od fałszywych

Instrukcja

1
Należy zwrócić uwagę na materiał do produkcji banknotów – banknoty są drukowane tylko na specjalnych arkuszach. Grubość jednego amerykańskiego dolara wynosi 0,1075 mm, i rozpoznać paczkę fałszywych banknotów można za pomocą zwykłej szkolnej linijki. Jednak w niektórych przypadkach należy zainstalować autentyczność jednego biletu, i wtedy w ruch pójdą inne metody.
2
Przyjrzyj się strukturze płótna dolara, w jego skład wchodzi bawełna oraz len. Włókna – rozpoznawalne, kolor głównej części materiału – blado-żółty, rysunek przedstawiony w odcieniach szarości.
3
Ocenić jakość papieru – to musi być na wysokim poziomie. Za punkt odniesienia wziąć charakterystyczny chrzęst i elastyczność.
4
Oświeć banknot, a zobaczysz znaki wodne. Należy zwrócić uwagę, aby portret widnieje na nich i najniższej banknocie, pokrywają się. Należy pamiętać, że w normalnych warunkach konturów znaku wodnego nie powinny być widoczne. Ich obecność – jeszcze jeden objaw podróbki. Koniecznie obejrzyj banknot z dwóch stron, aby obliczyć i inne sztuczki hakerów, za pomocą których starają się naśladować obraz wewnątrz banknoty.
5
Spójrz na prawy dolny róg przedniej strony banknotu – napis z podaniem wartości nominalnej wykonana optycznej farby, która przy nachyleniu pod pewnym kątem z zielonej zamienia się w czarną. Przy okazji, ona wraz z hasłem The United States of America łatwo dotykiem i różni się nieco zwiększonej grubości warstw lakierniczych.
6
Sprawdź banknot pod kątem микротекста z wielokrotnego powtarzania napisy The United States of America, nad dwie linie wokół portretu prezydenta.
7
Sprawdź autentyczność dolara za pomocą promieniowania uv – czerwono-niebieskie włókna na niniejszych nominałów powinny się świecić. Te elementy ochrony będą widoczne przy normalnym oświetleniu, ale nie są takie widoczne.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.