Jak rozpoznać chorobę koty

Nie zawsze choroba koty można rozpoznać na pierwszy rzut oka. Czasami na widok zwierzę wydaje się zdrowy, jednak kochający właściciel zauważa zmiany w zachowaniu zwierzaka i zaczyna bić na alarm. Aby nie pobierać po raz kolejny na próżno weterynarza, powodując jego dla każdego пустяку, łatwiej nauczyć się rozpoznawać oznaki kotów dolegliwości samodzielnie.

Jak rozpoznać chorobę koty

Instrukcja

1
Zwróć uwagę na wygląd kota. Suchy i gorący nos – nie jedyny objaw choroby zwierzęcia. Jeśli twoja питомица jest chora, ma najprawdopodobniej zmatowieje i będzie топорщиться wełna, zmniejszy mobilność, nagle znika apetyt i zainteresowanie do wszystkiego, co się działo. Warto się czerwona lampka i w tym przypadku, gdy towarzyski i zabawny strona ulubienica nagle zaczyna się większość czasu spędzać w zamkniętym i ciemnym miejscu, np. w szafie lub pod łóżkiem.
2
Obserwuj wydzieliny koty w ciągu kilku dni. Powodem do lekarza muszą być zaparcia lub biegunka, krew w kale, zbyt ciemny lub zbyt jasny kolor kału. Ze strony układu moczowo-płciowego o naruszeniach mogą sygnalizować: nietrzymanie moczu, płacz zwierzęcia podczas oddawania moczu, niewydolność chodzić na zwykłym miejscu (jeśli wizyta tacy kojarzy się z bólem i dyskomfortem).
3
Przesuń osoba przegląd koty. Weź ją na ręce położyć na kolanach, nogi do góry i delikatnie ощупайте brzuch. Jeśli jest obrzęk lub twardy, a dotyk wyraźnie powodują zwierzęcia ból, oznacza to, że pacjent ma problemy ze strony przewodu pokarmowego. Przesuń palce na całym кожному opieki: czy nie pojawiły się pod wełny, wrzody, guzy i narośla. Zajrzyj kotu w oczy i uszy: u zdrowego zwierzęcia muszą być czyste, bez wydzielin ropnych. Otwórz sobie gębę: nalot i owrzodzenia na języku, ostry zapach świadczą o chorobie.
4
Zważ kota, jeśli wydaje ci się, że ona drastycznie schudła lub plumper. Znajdź linię pulsu na wewnętrznej stronie ud i policz jego. Jeśli wynik jest powyżej 120 uderzeń na minutę, może u zwierząt podniosła się temperatura. Można to sprawdzić za pomocą elektronicznego termometru, smarując jego końcówkę wazeliną i wpisując na kilka minut w odbyt pod ogon zwierzęcia. Jednak przygotuj się na to, że kot może nie pozwolić właściciela zrobić z niej taką manipulację.
5
Zadzwoń do ветклинику i wypisz wszystkie objawy, które znalazłeś. Czasami lekarze dają konsultacje przez telefon. Ale jeśli ci powiedzą, że potrzebny jest osobisty przegląd, nie zwlekaj, zabierz kota na odbiór lub wezwać lekarza weterynarii na dom.
logo
Kategoria:
Leczenie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.