Jak rozgrzać skrzynię biegów

Producenci samochodów stale poprawiają osiągi maszyn, ale wraz z nowymi korzyściami, pojawiają się również pewne wady. I jeśli twoja skrzynia biegów z jakiegokolwiek powodu odmawia wykonywania swoich funkcji, to można, nie znając wszystkich szczegółów, raczej nie uda ci się znaleźć odpowiednią opcję naprawy.

Jak rozgrzać skrzynię biegów

Instrukcja

1
Użyj autoodtwarzania silnika na zegar lub temperatury w zimie w celu zapobiegania wystąpienia problemów z ich podgrzewania skrzyni biegów. Skonfiguruj funkcję autoodtwarzanie na wygodne dla ciebie temperatury i przy sprzyjających warunkach i luzu mrozach nie będzie musiał tracić czasu na rozgrzewanie.
2
Również przykładać szczególną wagę do jakości oleju i benzyny w swoim samochodzie, szczególnie w okresie zimowym. Nie słuchaj rad przyjaciół kierowców, jakie paliwo najlepiej wybrać, bo to, co pasuje jednej marce samochodu, mogą nie być odpowiednie dla innej. Więc szukać metodą prób i błędów wariant optymalny dla danego auto.
3
Wcisnąć sprzęgło i dopiero potem uruchomić silnik, jeśli w silne mrozy czujesz, że pojawią się problemy z uruchomieniem silnika i z manualną skrzynią biegów. Potem odczekaj kilka minut, aby pompę paliwa maszyny udało się podkręcić wymagana ilość paliwa. W tym momencie nie należy газовать, w przeciwnym razie ta akcja skończy się smutne dla twojego samochodu.
4
Jeśli nie możesz od razu odpalić silnik i dokonać rozgrzewanie skrzyni biegów, to spróbuj jeszcze kilka razy. Ale przy tym należy robić przerwy między próbami, ponieważ zatokę świece paliwem, masz mało prawdopodobne, aby udać odpalić w ten dzień swój samochód.
5
Dodajcie gazu od razu, jak tylko poczujesz, że powoli zaczyna się ruch. Wsparcie gazem pracę silnika w pierwszej chwili na 2000 obrotów. I jeśli po tych działań nie uda się odpalić swój samochód, nie warto w końcu sadzić akumulator. Lepiej zostawić wszystko próbuje odpalić auto do następnego razu.
6
Spróbuj zastosować tryb „dmuchania” – od razu zabrać w podłogę pedał gazu, aby pompę paliwa nie mógł pompować paliwo. Następnie obrócić rozrusznik i powoli zwolnić pedał gazu. Ta czynność jest bardzo wydajny nawet w najsilniejsze mrozy.
logo
Kategoria:
Sterowanie autem

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.