Jak rozebrać zegarek Casio

Zegarki Casio są produkowane w Japonii. Ale to nie znaczy, że nie mogą się złamać. Przyczyną zatrzymania czasami jest zanieczyszczenie mechanizmu, suszenie oleju i przedostawaniu się wody do wnętrza obudowy. Jeśli jesteś pewien swoich umiejętności, to spróbuj rozebrać zegary, przemyć i nasmarować ich mechanizm. Przed demontażem należy dokładnie przeczytać wszystkie etapy.

Jak rozebrać zegarek Casio

Trzeba

  • – pęseta;
  • – kielichowa śrubokręt.

Instrukcja

1
Przed tym jak rozebrać zegarek Casio, przygotuj stanowisko pracy. Aby to zrobić, umieścić je przed sobą na kartce białego papieru. Zdejmij bransoleta lub pasek. Za pomocą specjalnego klucza lub pęsety odkręć tylną pokrywę godzin. Wyjąć gumową uszczelkę i delikatnie wyciągnij капроновое pierścień.
2
Zbywalne wał ustawić w tryb tłumaczenia strzałek, a następnie wyjmij. Wyjąć mechanizm z obudowy i zamontować zbywalne wał. Do tego trzeba go umieścić w otworze płyty, aż do całkowitego oporu. Za pomocą specjalnej pęsety zdjąć wskazówkę sekundnika, minuty i godziny zegara, wyjąć przy pomocy śrubokręta. Staraj się robić wszystko dokładnie, tak jak strzałki mogą się łatwo złamać.
3
Przekręć śruby mocowania z tyłu tarczy o 90 stopni. Wyjąć i dokładnie sprawdź cyfrowego mechanizm. Sprawdź sprzęgło i położenie na osi вексельного i strefy kół, do tego obrócić je do przodu i do tyłu kierunkach.
4
Wyjmij adapter przednia i sam kotwa, заводную sprężynę całkowicie usunąć. Do tego trzeba włożyć śrubokręt do śruby mocowania bębna koła, następnie trochę zabrać поджимную sprężynę i odczekać do całkowitego jej motania. Delikatnie usuń przemian centralne, pośrednie, chwilowe i анкерное koła. Następnie sprawdzić zęby i zdjąć z platyny bęben.
5
Wypłukać wszystkie części godzin w benzynie. Wlać do małej przezroczyste naczynie tak, aby poziom nie przekracza 2 cm, Najpierw отмойте większych części, a następnie drobne. Delikatnie zabrudzone rowki szczotką lub ostrym różdżki. Umyte części oczyścić strumieniem powietrza z gumowej gruszki. Po oczyszczeniu bierz je pęsetą.
logo
Kategoria:
Drobne naprawy

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.