Jak rozebrać telefon Panasonic KX

W przewodowych i bezprzewodowych telefonach Panasonic serii KX-T rzadko wywala elektronika. Znacznie częściej w takim urządzeniu zużywają się klawiatura. Aby ją odzyskać, urządzenie będzie musiał rozebrać.

Jak rozebrać telefon Panasonic KX

Instrukcja

1
Demontażu podlega ten węzeł, wewnątrz którego znajduje się klawiatura. W przypadku przewodowy telefon to baza, w przypadku wi – rurka. Urządzenia pierwszego typu przed przystąpieniem do czynności serwisowych należy odłączyć od sieci telefonicznej i zasilacza (jeśli istnieje), wyjmij z niego baterie (również w zależności od ich dostępności). W urządzeniu drugiego typu wyłącz słuchawkę, po czym wyjmij z niego akumulator.
2
Korzystanie śrubokręt krzyżakowy, usuń z разбираемого węzła wszystkie śruby. Niektóre z nich są pod naklejkami, które trzeba usunąć lub przebić. Należy pamiętać, że po naruszeniu jakichkolwiek plomb tracisz prawa do naprawy gwarancyjnej telefonu, dlatego w okresie gwarancyjnym zlecić jego naprawę pracownikom gwarancyjnej warsztacie. Jeśli śruby mają różną długość, nie zapomnij przerysować ich usytuowanie. W przypadku, gdy po wywinięcie wszystkich śrub obudowa nadal nie otwiera się, poszukaj ukryte śruby w komorze baterii. Na słuchawce będzie musiał dodatkowo delikatnie odłączyć zaczepy.
3
Zrób zdjęcie klawiatury. Wyjmij kartę, прижатую do niej. Oddziel ozdobny gumowy arkusz, na którym tworzą popychacze i замыкатели przycisków. Wyciągnijcie sami przycisku. Wytrzeć podkładki opłat alkoholem i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Gumowy arkusz i same przyciski umieść w słaby roztwór płynu do mycia naczyń na kilka godzin. Następnie opłucz je pod bieżącą wodą, a następnie wysusz, nie próbując przyspieszyć suszenie suszarka do włosów.
4
Zgodnie z wykonanym przez ciebie zdjęciem ułożyć przycisku w otwory obudowy. Przykryć je gumowym arkusza, zaznacz opłatą na miejscu i zabezpieczyć ją śrubami. Zbierz słuchawki lub bazy w odwrotnej kolejności.
5
Przywróć wszystkie połączenia, zaznacz z powrotem wyjęte baterie lub akumulatory, w zależności od tego, jakie urządzenie można rozbierali. Słuchawkę bezprzewodowego telefonu w razie potrzeby ponownie zarejestrować się w bazie danych. Upewnij się, że urządzenie nadal działa głośnik, mikrofon, telefon. Sprawdź klawisze – teraz muszą pracować wyraźnie.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.