Jak rozebrać golarki

W celu przeprowadzenia małego konserwacji zapobiegawczej golarki elektrycznej wymagane jest rozebrać. Demontaż może być jak częściowej, jak i pełnej. Kolejność demontażu części maszynki może się znacznie różnić w zależności od producenta i konkretnego modelu urządzenia. W każdym razie, pełną demontaż urządzenia nie jest zalecane, jeśli nie upłynął okres gwarancji golarki.

Jak rozebrać golarki

Trzeba

  • – wkrętak;
  • – nóż.

Instrukcja

1
Do demontażu maszynki do golenia z коллекторным silnikiem zdjąć nasadkę ochronną i zestaw noży blok. Odłącz pokrywę (волосоулавливатель). Wyciśnij uchwyty nożowego bloku i wyjąć noże maszynki do golenia.
2
Odkręcić śruby mocujące i zdjąć jedną z połówek obudowy. Przesuń obudowę maszynki do golenia na kablu w kierunku wtyczki. Teraz odkręcić śruby mocowania listwy kabla. W razie potrzeby naprawy отпаяйте przewód. Jeśli celem demontażu jest naprawa silnika elektrycznego, odłączyć go, po odkręceniu mocowań, zdjąć podkładki i uszczelki gumowe.
3
Do wymiany korpusu golarki zdemontować urządzenie, należy odkręcić śrubę mocującą połówki obudowy i przesuń klamrę. Odłączyć ekran od stojana, odchylić ekran i лакоткань w bok. Zdemontować przewód. Po remoncie przełóż przewód przez otwór do nowej obudowy i lutowania go, kierując się schematem.
4
Czasami demontaż odbywa się w celu wymiany przyponu. W tym przypadku dodatkowo do wspólnej demontażu wykręć dwa instalacyjnych śruby mocujące smycz i zdjąć nakrętki. Załóż na mimośród nowy smycz, po czym осадите mechanizm do oporu.
5
Przy wymianie szczotek po zakończeniu standardowej demontaż odkręcić śruby mocujące щеткодержатель i wyjąć je. Odłącz od щеткодержателя sprężynę i szczotki.
6
Podczas demontażu maszynki do golenia z wbudowanym elektrozaworem wibrator najpierw zdjąć nasadkę ochronną. Wyciśnij uchwyt i wyjmij zestaw noży blok. Odkręcić śruby i zdjąć pokrywę obudowy urządzenia. Wyjąć z prowadnic korpusu formularza gniazdko, wyłącznik sieci i przełącznik napięcia. Usuń zaślepki, podkładki, przednia i sprężyny kotwice wibratora. Odłączyć stojan z cewkami wzbudzenia.
7
Zazwyczaj, demontaż golarki jest dla konserwacji lub wymiany wadliwych części. Dążcie do tego, aby bez wyraźnej potrzeby nie należy demontować części, które nie potrzebują w zapobieganiu lub naprawie. Po zakończeniu demontażu urządzenia należy przeprowadzić jego montaż w odwrotnej kolejności. Zwróć szczególną uwagę na niezawodność zamocowania elementów.
logo
Article Categories:
Naprawa i serwis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *