Jak rozebrać firmware

Firmware to oprogramowanie urządzenia, który jest odpowiedzialny za jego prawidłowe działanie. Jednak z czasem w programie mogą pojawić się wady lub chcesz wprowadzić pewne zmiany. Aby to zrobić, należy najpierw zdemontować firmware, potem edytować i zapisać nowe ustawienia.

Jak rozebrać firmware

Instrukcja

1
Znajdź w internecie specjalny program do rozpakowywania firmware. Rzecz w tym, że wiele soup zabezpieczone przed otwarciem, więc najczęściej swoje kroki mogą uszkodzić działania programu. Zwłaszcza, jeśli jesteś dobry w programowaniu. W związku z tym zaleca się użyć specjalne narzędzia. Tak więc, na przykład, dla telefonów Nokia zaprojektowana aplikacja Nokia Editor.
2
Pobierz aplikacja do rozpakowywania oprogramowania na swój komputer i zainstalować. Obowiązkowo sprawdź pobrane pliki w poszukiwaniu wirusów, ponieważ takie dokumenty często są zainfekowane. Uruchom program po instalacji.
3
Zsynchronizuj urządzenie z osobistych komputerów. Zazwyczaj większość urządzeń przenośnych obecnie sprzedawane ze specjalnymi data-kable do podłączenia do komputera lub laptopa. Jeśli go nie masz, to kup go w specjalnym sklepie lub na radio rynku. Pamiętaj, aby sprawdzić na miejscu, czy kabel jest odpowiedni dla twojego urządzenia.
4
Podłącz telefon do komputera i skopiuj do folderu na lokalnym dysku wszystkie informacje z niego. Jest to konieczne na wypadek, jeśli twoje działania w edycji firmware doprowadzą do utraty informacji. Jeśli urządzenie wymaga specjalnego programu do przeglądania danych na nim, a następnie pobrać ją z internetu lub zainstalować z płyty sterowników, który комплектовался z urządzeniem przy zakupie.
5
Wprowadź w programie перепрошивке model urządzenia, po czym wprowadź adres lokalizacji oprogramowania i kliknij przycisk „Rozpakuj” lub „Rozebrać”. W rezultacie muszą być pliki w formacie rofs2 lub fat16, które są otwarte do edycji programów takich jak rofs2, MagicISO lub WinImage.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.