Jak rozebrać pilot od telewizora

Z czasem wszystkie piloty zdalnego sterowania są zabrudzone, w celu, aby, na przykład, zmienić kanał lub wyłączyć telewizor, trzeba długo i z siłą naciskać odpowiednie przyciski. Takie zablokowanie pilota – całkiem naturalne zjawisko. Brud, stopniowo скапливающаяся na głównym układzie scalonym, blokuje działanie przycisku przycisków. W takiej sytuacji można albo kupić nowy pilot, albo rozbiorę sprawdzona przez lata urządzenie, przywrócić mu sprawność.

Brud, stopniowo скапливающаяся na głównym układzie scalonym, blokuje działanie przycisków przycisku.

Trzeba

  • mały śrubokręt

Instrukcja

1
Aby rozebrać pilot od telewizora, wyjmij z niego baterie. Czasami w komorze baterii znajdują się śruby zabezpieczające, które utrzymują górną i dolną część obudowy pilota. Jeśli takie śruby są w twoim modelu pilota, uzbrojony w odpowiednie śrubokręta, odkręć je. Jeśli śruby nie, to znaczy, że obudowa pilota trzyma się na zatrzaskach, znajdujących się w górnej lub dolnej jego części.
2
Włóż śrubokręt w miejsce połączenia części obudowy. Podważ jej górną lub dolną część i, dołączając stres, rozbierz pilot. Zobaczysz, że składa się on z trzech głównych części:• Obudowa;
• Układ pilota;
• Gumowana uszczelka z przyciskami sterowania
3
Spójrz na układ. Jedną z głównych przyczyn problemów piloty od telewizora polega na tym, że od częstego używania, nie ściera się przewodząca powłoka na przyciskach lub układu scalonego. Jeśli pod warstwą brudu rozpylania pozostało nie zużytym, pilota można odzyskać sprawność.
4
Wytrzeć układu roztworem oczyszczającym. Usuń zabrudzenia na obudowie pilota od telewizora i na pasku z przyciskami. Jeśli zanieczyszczenie jest zbyt silny, co zdarza się od wieloletniego używania pilota w plastikowej torbie, starannie spłukać czystą wodą wszystkie jego części, z wyjątkiem, oczywiście, układy scalone. Najważniejsze, przed montażem pilota pozwól im wyschnąć, aby już w zmontowanym urządzeniu nie wywołać przyspieszone procesy utleniania.
logo
Article Categories:
Naprawa i serwis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *