Jak przerobić piec ZAZ na GAZ

Zasada działania samochodowego pieca: za pomocą pompy w systemie ogrzewania gania roztwory, gorący płyn chłodniczy dostaje się do chłodnicy pieca, a przez niego wentylator nabywcze ogrzane powietrze do kabiny. Czasami kierowcy-rzemieślników udaje się ogrzewanie z jednego samochodu zainstalować w samochodzie innej marki, na przykład, z ZAZ na GAZ.

Jak przerobić piec ZAZ na GAZ

Trzeba

  • – piec;
  • – przewód;
  • – timer;
  • – rezystory;
  • – diody led;
  • – narzędzia.

Instrukcja

1
Aby przerobić piec ZAZ na samochód GAZ, uważnie przeanalizuj cechy ogrzewania tych samochodów.
2
Konstrukcyjnie piec ZAZ jest dwa koncentryczne kamery cylindryczny kształt: wewnętrzna (tu spala nośnik energii) i kamera zewnętrzna (w niej porusza ogrzane powietrze, które wchodzi do salonu, przy czym w dwóch kierunkach – na przednią szybę i w przednią część kabiny). W ogrzewaniu ZAZ przewiduje obecność kierownicy strumienia powietrza. Regulator ten pozwala przełączać tryby podawania ciepłego powietrza: tryb „z wnętrza” zapewnia równomierne nagrzewanie wnętrza, tryb „z ulicy” przyczynia się do optymalnego прогреву powietrza, zapobiegając jego przegrzaniu.
3
Zainstalowane na samochody GAZ piece charakteryzują się zadowalającą pracę, choć są i wady, na przykład, takie grzejniki zbyt głośno pracują, a także nie zapewniają nawiew lewej szyby od strony kierowcy, przez co jest mocno płakać i trzeba go wycierać. Istnienie takich wad u kuchenki GAZ zachęca właścicieli samochodów samodzielnie modyfikować te grzejniki.
4
Tak więc, znając cechy ogrzewania ZAZ i GAZ, najwyższy czas przystąpić do części praktycznej – modernizacji pieca. Na początek zmień przekrój przewodu w obwodzie świecy (rzeczywista wartość tego wskaźnika 1-1.5 kw mm, zalecana – 3 mm kwadratowych).
5
Dla ułatwienia sterowania ogrzewaniem ZAZ ustaw timer, który by obejmował dopływ benzyny po pewnym czasie po włączeniu pieca. Dostosuj moc grzewcza ogrzewania. Można to zrobić poprzez zamontowanie elektromagnetycznego zaworu regulującego dopływ benzyny.
6
Instalowany element sterujący będzie stanowić rezystora R4, który jest umieszczony na tablicy przyrządów. Sygnalizujące o pracy zespołowej mechanizmu dioda ustawić w dowolnym dostępnym miejscu, ale najlepiej tam, gdzie on cię nie będzie rozpraszać ciągłym miganiem.
7
Wykonaj montaż zaawansowanej pieca ZAZ w GAZ.
Należy zwrócić uwagę
Należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa podczas podłączania pieca!

Porada
Zanim zainstalować ogrzewanie ZAZ w GAZ, upewnij się, że średnica rurek ogrzewania tych dwóch samochodów jest zgodne, a co za tym idzie, nie potrzebne są dodatkowe adaptery.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.