Jak przenieść użytkowników 1C

W większości przypadków pod przesłaniem baz 1C oznacza nie tylko fizyczne przenoszenie bazy informacyjnej poprzez elementarnej kopiowania folderów, a transfer danych 1C z jednej do drugiej bazy. Szczególnym przypadkiem takiego transferu jest migracja użytkowników 1C.

Jak przenieść użytkowników 1C

Trzeba

  • – komputery osobiste z 1C.

Instrukcja

1
Jeśli komunikacja będzie odbywać się pomiędzy różnymi konfiguracjami 1C, zanim przenieść użytkowników, zważ towarzyszące czynniki: w wersji konfiguracji 1C, obecność lądowań, z pomocą których można byłoby przeprowadzić wymianę danych między poszczególnymi konfiguracjami i inne pytania robocze.
2
Należy zwrócić uwagę na to, że, jeśli nie są dostępne standardowe środki, przeznaczone są do dokonania ich wymiany informacji, to migracja użytkowników 1C będzie zbyt pracochłonne. W takim przypadku trzeba będzie wziąć pod uwagę nie tylko cechy konfiguracji 1C, ale i zapewnić taki pośredni obiekt przechowywania, gdzie dane są przechowywane po rozładunku z jednej konfiguracji 1C i do pobrania w drugą.
3
Aby przenieść użytkowników z bazy informacyjnej 1C:Księgowość 8″ do bazy programu SysTecs, skorzystaj specjalnym interfejsem – asystent „Importuj użytkowników z 1C:8 Księgowości”. Przy pierwszym przekąska lista użytkowników „1C:Księgowości, 8”, nieobecnych w bazie danych oprogramowania SysTecs, będzie zaznaczony zielonym tle.
4
Aby przenieść użytkowników do bazy oprogramowania SysTecs, zaznacz znajdujące się obok każdego takiego użytkownika pole wyboru w kolumnie „Import”, a następnie kliknij na przycisk „Importuj użytkowników”.
5
Po przeniesieniu listy użytkowników z jednej bazy 1C w inną poprzez plik XML-przetwarzanie na dysku tworzy plik XML, a także pobiera użytkowników z tego pliku do bazy danych.
6
Należy zwrócić uwagę na to, że w trakcie ładowania listy użytkowników przesyłane wszystkie dane o każdym z tych użytkowników, naturalnie, oprócz hasła, i przypisany im skład ról.
7
Kolejność kopiowania roboczej bazy na inny komputer będzie wyglądać w następujący sposób: przejdź do bazy w trybie „Konfigurator”, otwórz menu „narzędzia Administracyjne” i wybierz w nim „Zapisz dane” (w wersji dbf) lub „Wyślij dane” (w wersji SQL), po czym w wyświetlonym na ekranie oknie wprowadź nazwę archiwum i zapisz go lub usuń z pamięci.
8
Na drugim komputerze uruchom 1C i kliknij przycisk „Dodaj”, pisząc przy tym ścieżkę do katalogu. Następnie w menu „narzędzia Administracyjne” drugiego komputera wybierz „Pobierz dane” lub „Przywróć dane” i uruchom proces migracji danych informacyjnych.
Należy zwrócić uwagę
Jeśli dane zostały przeniesione w заархивированном postaci, aby z nich skorzystać, nie zapomnij, aby wyodrębnić pliki z folderu archiwum.

Porada
Przenieść listę użytkowników można, zachowując kopię folderu z bazą danych na CD, a po uruchamiając ten dysk na komputerze i zapisując dane na tej maszynie.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.