Jak przekoduj dvd .avi

Popularnym formacie dvd do oglądania filmów wideo za pomocą odtwarzacza – dobra rzecz. Ale, jeśli chodzi o edycję plików, – kilka niewygodna. Aby rozwiązać problem, spróbuj przenieść plik w avi.

Jak przekoduj dvd .avi

Trzeba

  • – komputer osobisty;
  • – plik dvd;
  • – zainstalowany na komputerze program Nero;
  • – program, który konwertuje wideo.

Instrukcja

1
Jednym z przydatnych i popularnych w swej prostocie i funkcjonalności programów jest produkt Nero. To oprogramowanie pozwala na pracę z większością różnych formatów, ale główną zaletą programu jest to, że ona działa z dvd. Wadą Nero jest to, że ona nie może tłumaczyć ten format raz w avi. Ale przy użyciu opcjonalnego konwertera zadanie rozwiązuje się praktycznie w ciągu kilku minut.
2
Uruchom program Nero. W głównym menu wybierz opcję „Zdjęcia i wideo”, po czym przejdź do kategorii pozycji „Przekoduj DVD-video”. Więcej informacji o właściwościach tej opcji można dowiedzieć się, naprowadzając kursor na odpowiednią pozycję. Aplikacja Nero Recode, do którego można przejść, wybierając tę opcję, pomaga konwertować plik dvd w formacie mpeg-4.
3
Z punktu „Przekoduj DVD-video” przejdź do okna dialogowego Nero Recode. Na liście po prawej stronie, wybierz sekcję „Importowanie wideo” i umieść w projekt żądany plik wideo. Uwaga: wideo wstępnie musi być zapisany na dysku twardym komputera.
4
Gdy plik pojawi się w programie, wybierz opcję „Dalej”, znajduje się na dole panelu. Aby zakończyć pracę przejdź do procesu zapisywania pliku. W następnym oknie wybierz folder docelowy dla pliku w jednym z dysków twardych komputerów PC. Wybierz opcję „Zapisz” i poczekaj na zakończenie operacji.
5
Aby przetłumaczyć uzyskany w trakcie konwersji plik wideo mpeg-4, avi, skorzystaj z dowolnym konwerterem. Dla tych celów pójdzie na tyle łatwa w obsłudze program „Fabryka formatów”, która może modyfikować i konwertować różne pliki wideo.
6
Uruchom program, wybierz po lewej stronie opcję „Wszystko do avi” , dodaj do projektu przekształcony w Nero plik mpeg-4. Wprowadź ścieżkę do zapisania pliku avi, a następnie kliknij przycisk „Start”. Poczekaj na zakończenie procesu. Po czym można przystąpić do wyświetlania i pracy z wideo. Jakość obrazu w trakcie dwupoziomowego konwersji nie cierpi.
logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.