Jak nagrać dmg-plik

Jeśli zdecydujesz się zmienić system operacyjny Windows na Mac OS, a nawet pozostawili obraz dysku, to można spotkać się z jednym problemem. Rzecz w tym, że obraz Mac OS wykonany w formacie dmg, który nie jest obsługiwany innymi systemami operacyjnymi. Do zapisu pliku dmg trzeba będzie go przekonwertować do formatu iso lub użyć specjalnego oprogramowania.

Jak nagrać dmg-plik

Trzeba

  • – UltraISO;
  • – TransMac.

Instrukcja

1
Znajdź w internecie i pobierz program UltraISO. Na przykład, można korzystać powołując się na oficjalne źródła http://ultraiso.info/download. Ta aplikacja jest przeznaczona do tworzenia, edycji i konwersji różnych formatów, w tym konwersja dmg plików iso.
2
Zainstaluj i uruchom program UltraISO. Otwórz menu „Plik” i kliknij na link „Otwórz”. Wprowadź ścieżkę do pliku w formacie dmg, który chcesz przekonwertować do formatu iso. Kliknij na rozwijane menu „Typ pliku” i zaznacz Mac (*.dmg, *.timg, *.hfs), aby w folderze wyświetlić pliki z odpowiednim rozszerzeniem. Potwierdź otwarcie obrazu.
3
Kliknij prawym przyciskiem myszy na загрузившийся dmg plik i kliknij przycisk „rozpakuj do”. Wprowadź ścieżkę do zapisania pliku w formacie iso. Po tym można swobodnie można nagrać obraz dysku za pomocą standardowych programów systemu operacyjnego lub innych aplikacji.
4
Skorzystać z programem TransMac, który jest przeznaczony do bezpośredniej pracy w dmg plikami w systemie operacyjnym Windows. Aplikację można pobrać na stronie http://www.asy.com/sharetm.htm lub na innym alternatywnym źródle. Program jest płatny, ale ma триалом na 15 dni. To wystarczy, aby jeden raz nagrać dmg-plik, więc nie trzeba od razu wydawać pieniędzy na jej aktywację.
5
Uruchom program TransMac i otwórz polecenie Tools – Burn CD/DVD Image. Określ napęd do nagrywania, prędkość zapisu, a także link do dmg-plik z obrazem. Kliknij przycisk „Ok”. Jeśli program zaproponuje rozpakować plik, to zgadzam się i miejsce do przechowywania. Następnie ponownie spróbuj ponownie nagrać z nowym sposobem. Po tym rozpocznie się nagrywanie dmg obrazu pod Windows na dysku. Warto zauważyć, że obraz Mac OS jest dość duży, dlatego z góry przygotuj dwuwarstwową DVD płytę.
logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.