Jak pozbyć się suchych końcówek

Suche i rozdwojone końcówki, martwe i niesforne włosy – wszystko to jest wynikiem schyłek opieki i zaburzenia czynności gruczołów łojowych skóry głowy. Korzystanie z takich urządzeń jak suszarka, lokówka i утюжок, wyrządza ogromne szkody w twoim włosy, suszy i pali je. Jak więc doprowadzić do porządku włosy i pozbyć się suchych końcówek?

Jak pozbyć się suchych końcówek

Trzeba

  • – łopian, oliwa z oliwek lub olej migdałowy;
  • – odżywczy szampon;
  • – kompleks witaminowy;
  • – zsiadłe mleko.

Instrukcja

1
Istnieje jeden bardzo skuteczny środek, który pomoże nawilżyć końcówki włosów. Weź kilka łyżek репейного, migdałowego lub oliwy z oliwek i lekko podgrzać w kąpieli wodnej. Obficie nasmarować końcówki włosów i pozostawić na 30-40 minut. Następnie spłukać w zwykły sposób. Olej pomaga chronić włosy przed wysychaniem, który zdarza się podczas mycia głowy szamponem.
2
Wielki wpływ na suche i martwe końcówki włosów ma strzyżenie gorącymi nożyczkami, gorący metal w dosłownym znaczeniu tego słowa запаивает końcówki. To znacznie poprawi się stan zewnętrzny i wygląd włosów, nie będą wyglądać suche i łamliwe. Ale warto zauważyć, że metoda ta nie leczy swoje włosy, ale tylko na pewien czas poprawia jej wygląd. Dla lepszego rezultatu potrzeba od trzech do pięciu fryzur w ten sposób.
3
Suche końcówki są bardzo cienkie, więc łatwo pękają i łamią się. Wymagają starannego leczenia. Myć włosy tylko w razie potrzeby, do tego celu należy użyć szczotki z rzadkimi zębami z włókien naturalnych. Zrezygnuj z codziennego stosowania suszarki, prostownicy i prasowanie, a także od муссов i żele, które są suszone i obciążają włosy. Umyć problematyczne włosy zaleca się raz w tygodniu odżywczym szamponem, który jest przeznaczony do włosów suchych i łamliwych włosów.
4
Jak byście się starali doprowadzić swoje włosy do porządku, to nie da pozytywnego rezultatu, aż ustalić dietę. Zacznij rozwiązanie tego problemu od środka. Włosy powinny otrzymywać odpowiednią ilość składników odżywczych, w tym celu należy włączyć do diety orzechy, ryby, zboża, nasiona, owoce i warzywa. Nie zapomnij o kompleksów witaminowych, rzecz w aptekach jest ogromny wybór.
5
Dobre wyniki dla suchych końcówek dają maski, przygotowywane z produktów mlecznych. Weź zsiadłe i lekko podgrzać w kąpieli wodnej, wgnieć w korzenie włosów i rozprowadzić na całej długości. Szczególną uwagę zwróć na suche końcówki. Załóż na głowę czepek i ręcznik frotte. Po trzydziestu minutach ponownie wgnieć zsiadłe włosy i masować skórę głowy w ciągu pięciu minut. Spłukać wszystko wodą z łagodnym szamponem.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.