Jak pozbyć się siniak

Pytanie o to, jak pozbyć się siniaków, obchodzi, chyba nie tylko dzieci, ale i kobiet, którym ten nieprzyjemny fakt przeszkadza nosić modną sukienkę lub krótką spódniczkę. Aby siniaki nie przeszkodziły planowanej imprezy, należy szybko reagować na uraz, nie dopuszczając do silnego oddziaływania siniak.

Jak pozbyć się siniak

Aby rozpocząć, należy jak najszybciej dołączyć do miejsca urazu coś na tyle zimne, na przykład, lód. Zimno, działając na naczynia krwionośne, zmniejsza ich, co pozwala dość szybko zatrzymać krew, wynikającej pod skórę, a także łagodzi ból.

Jeśli luda pod ręką nie było, na pomoc może przyjść bandaż elastyczny, który tak samo przytula uszkodzone naczynia krwionośne, co zapobiega powstawaniu wystarczająco duży krwiak.

Pozbyć się siniak, który pojawił się już można za pomocą leków, w których głównymi elementami są kasztan, heparyna, ślina pijawki i nagietek.

Przy okazji, zimny kompres z размятых kwiatostanów nagietka, запаренных w postaci stężonego herbaty, również jest doskonałym środkiem, który szybko pomoże pozbyć się siniak.

W medycynie ludowej od pojawienia się siniaków zalecają stosowanie liść kapusty, który wstępnie zaleca się, aby usunąć twarde żyły, lekko rozgnieść, aby pojawił się sok. Zmiany liść kapusty wskazane jest w miarę schnięcia.

Kolejnym zalecanym naturalnym uzdrowicielem od siniaków jest żywokost, którego liście również stosują się do miejsca urazu.

Najlepszym sposobem, aby samodzielnie pozbyć się siniaków, przyznaje roślina o nazwie dziewanny. Aby zapobiec jego wygląd, zaleca się, aby użyć świeże kwiaty, z których usunięto pręciki, zwilżyć wodą i umieścić wewnętrzną stroną uraz. Dzięki temu roślina siniak może nie pojawić się zupełnie, a jeśli już jest, to przy regularnej zmianie kwiatów, pozbyć się siniak można w przybliżeniu godzin sześć.

Dla tych, którzy nie mają pojęcia o tym, co z siebie roślin o nazwie „dziewanny”, zaleca się zwrócić uwagę na łopian lub matka-i-macochy. Świeże liście tych roślin oraz wyrabia i stosują mniej опушенной skierowaną do ушибленному miejsca.

Jeśli siniak jednak na tyle duży, to przez dobę po jego pojawieniu się, eksperci zalecają, aby skorzystać z перцовым plaster, który przyczynia się do szybkiego resorpcji krwiaka, przekształcając siniak w mniej zauważalny i неяркое plama.

 

 

logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *