Jak pozbyć się podrażnień

Chyba trudno sobie wyobrazić bardziej nieprzyjemny dla otoczenia człowieka, niż wiecznie zirytowany typ. Podrażnienie to taki rodzaj reakcji emocjonalnej, która mówi o tym, że w swoim otoczeniu, że coś jest nie w porządku. Jest to sygnał do podjęcia zdecydowanych działań. Aż zwlekaj, tak będziecie nękać innych swoim wiecznie niezadowolonym widokiem. A metody na pozbycie się podrażnienia, między innymi, bardzo proste, przyjemne i ciekawe.

Jak pozbyć się podrażnień

Instrukcja

1
Określ źródło podrażnienia. Co to lub kto to was drażni? Jeśli to „co” – jakiś przedmiot lub hałas – miała pani szczęście. Trudniej, jeśli to „kto”: jakiś człowiek, z którym jesteś zmuszony często rozmawiać. Przedmiot można wyrzucić z hukiem także łatwo zorientować się, a żyć lub pracować z człowiekiem, który podrażnia, jest bardzo trudne. Tym bardziej, jeśli nie da się go przerobić.
2
Zajmijcie się samopoznaniem, jeśli drażnią was ludzie. Nas najczęściej drażnią te wady, które są w nas samych. To mój mechanizm obronny psychiki. Zamiast szczerze powiedzieć sobie: „Jestem głuptak”, jesteś zły na tych, którzy wykazują skąpstwo. W ten sposób usprawiedliwiasz własną chciwość, którą szczerze i nienawidzisz. Ten gniew nie pokonać, dopóki nie odpowiesz na własnym wadą. I albo przestań być chciwym, łamiąc się, albo dowiedz się, jak odnosić się do chciwości, przede wszystkim do własnej, pobłażliwie.
3
Utwórz odpowiednie właśnie dla ciebie sposoby na relaks. Często poważnych, głębokich problemów nie ma, a podrażnienia istnieje. Może ono być wynikiem przewlekłego zmęczenia, bezsenności, stresu. W tej sytuacji trzeba znaleźć sposób, aby sprawnie i szybko odzyskać siły. Przy czym nie warto iść na smyczy znajomych lub drugiej połówki. Jeśli zawsze dziewczyny się sklepy, a ciebie to męczy – zostań w domu lub zrelaksować się tak, jak się podoba właśnie dla ciebie. Choć są i wspólne metody relaksacji – medytacja, masaż, dobry mocny sen, przyjemna muzyka, filmy.
Należy zwrócić uwagę
Należy zachować ostrożność do podejmowania decyzji w okresie od wartości dodanej podrażnienie. Na tle negatywnych emocji, można powiedzieć, dodatkowe lub zrobić coś, czego będziesz żałował. Najpierw расправьтесь z podrażnieniem, potem podejmuj decyzje i działać. I wtedy na swojej drodze życiowej, będzie o wiele mniej błędów.

logo
Kategoria:
Praca nad sobą

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.