Jak pozbyć się palenia tytoniu

Problem palenia tytoniu nadal jest uważana za jedną z najbardziej ostrych – corocznie od tego umierają tysiące ludzi. Walka z uzależnienia od nikotyny jest skomplikowanym, długotrwałym przedsięwzięciem, ponieważ uniwersalnych sposobów dla wszystkich nie istnieje.

Jak pozbyć się palenia tytoniu

Instrukcja

1
Rzucić palenie od razu, a nie stopniowo, zmniejszając ilość wypalonych dla papierosów na dzień. Nawet jeden papieros dziennie będzie zaspokoić zapotrzebowanie organizmu na nikotynie, więc taka metoda nie można nazwać wyzwoleniem od palenia. Odpowiednio, prędzej czy później człowiek, który postanowił rzucić palenie poprzez zmniejszenie ilości wypalanych papierosów, wróci do swojego pochodzenia. To samo odnosi się do przejścia na tak zwane „lekkie” papierosy – będziesz po prostu go spalić ich więcej, niż zwykłe.
2
Spożywanie receptory nikotynowe guma, naklejanie plastrów, wymiana papierosów elektronicznych odpowiedników również uważane za nieskuteczne metody, dlatego nie należy ich stosować.
3
Należy przyjmować specjalne leki, aby ułatwić rzucenie palenia – można je kupić w aptece („Табекс”, na przykład). Nie zawierają nikotyny i wywołują u palącego człowieka niechęć do niego na jakiś czas. W tym okresie człowiek może uświadomić sobie i mocno tworząc swoje pragnienie, aby uwolnić się od zależności, a także oceń swoje siły w procesie rzucania palenia.
4
Użyj psychologiczne metody, aby pozbyć się uzależnienia od nikotyny. Zazwyczaj ludzie z rozwiniętą siłą woli radzą sobie z tym problemem łatwo – po prostu rzucają palenie i nie wraca do tego zwyczaju, zdając sobie sprawę z jej szkodę i całkowitą zbędność dla siebie. Poradzić sobie z uzależnieniem pomoże wykwalifikowany psycholog lub wytrwała praca nad sobą z określeniem priorytetów i celów w życiu.
5
Bądź przygotowany na to, że będziesz stale chcieć palić. Ale pragnienie będzie stopniowo słabnąć, i przez 3-6 miesięcy można spokojnie odwiedzać miejsca publiczne, gdzie jest dużo ludzi palących, spotykać się w jednej firmie z курящими przyjaciółmi itp.
6
W czasie rzucania palenia poświęć więcej uwagi sport – uprawiać intensywnie, pływać, odwiedzaj saunie lub łaźni parowej. Oprócz psychologicznego oczyszczania należy pomóc organizmowi pozbyć się śladów nikotyny – więcej pić, brać witaminy, pełni jeść i dużo spać.
7
Zmień zwykłe rytuały, które kojarzą się z papierosami – poranna kawa, palenie przerwy w pracy, stres itp. Na czas zrezygnować z alkoholu, ponieważ alkohol powoduje chęć na papierosa. Poszukaj inne sposoby łagodzenia napięcia.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *