Jak powiedzieć chłopakowi, że rozstajecie

Jeśli będzie można w pełni zdali sobie sprawę, że nadszedł czas, aby rozpocząć nowy okres w życiu, ale obecnemu partnerowi na tym etapie nie ma miejsca, warto jeszcze raz bez większych emocji przemyśleć. I działać przejrzyście, logicznie i zdecydowanie.

Jak powiedzieć chłopakowi, że rozstajecie

Trzeba

  • Pewność siebie, chęć zmienić swoje życie, poważny nastrój

Instrukcja

1
W szczegółach wyobraź sobie swoje życie bez tego faceta. Jeśli naprawdę już nic nie kochać, nie warto odkładać ważny moment, w każdy możliwy sposób, tłumacząc sobie swoje niezdecydowanie („Nie będę psuć mu weekend”, „Powiem po świętach”, itp.). Im szybciej to wszystko się skończy, tym lepiej dla was.
2
Przygotuj się do negatywnej reakcji ze strony chłopaka i znajomych. Należy także pamiętać, że wam też będzie bolało, – choćby dlatego, że jesteś przyzwyczajony do tego człowieka.
3
Przygotuj faceta: niech twoje rozmowy telefoniczne i wiadomości staną się krótsze i lądzie, spotykaj się rzadziej i „na szybko”, zmniejszaj ilość uścisków i pocałunków… Jeśli mieszkasz z chłopakiem razem – nie róbcie sprzeczki, spokojnie i bez uprzedzeń żyje swoim odrębnym życiem.
4
Podczas rozmowy wyraźnie powiedzieć, że między wami wszystko skończone. Istnieje kilka wariantów rozwoju wydarzeń. Jeśli chłopak się ucieszył, warto, mimo, że to nieprzyjemne, uśmiechnąć się i powiedzieć: „cieszę się, że chociaż w czymś nasze opinie się pokrywają”.
5
Jeśli grozi, że się zabić, to się zgłoś, że nie ponosi odpowiedzialności za jego życie i jego zagrożenia na ciebie nie działają.
6
Jeśli facet nie reaguje na twoje słowa – zakończ rozmowę i daj mu spokój; wystarczy przeprosin.
7
Jeśli on oskarża tylko ciebie, nie walcz z nim w spór, powiedz tylko, że rozumiesz jego uczucia. Jeśli on zdezorientowany pyta: „co ja zrobiłem?” i „Co robić?”, – nie staraj się filozofować w odpowiedzi, pokaż, że też martwisz się i nie wiesz, dlaczego tak się stało.
Należy zwrócić uwagę
Kiedy na pożegnanie, nie należy ani usprawiedliwiać, ani oskarżać go

Porada
Można spróbować zostać przyjaciółmi. Ale to zadziała tylko wtedy, gdy nie będziesz żałować faceta („Jak on taki biedny, beze mnie żyć?”).

logo
Article Categories:
Rozstania i rozwody

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *