Jak potwierdzić ukraiński dyplom

W Rosji i w innych krajach na specjalności mają prawo do pracy nie tylko ludzie, którzy ukończyli lokalne uczelnie i otrzymali dyplomy, ale i te, kto uczył się w innym kraju, np. na Ukrainie. Ale w niektórych sytuacjach taka dyplom trzeba będzie potwierdzać.

Jak potwierdzić ukraiński dyplom

Trzeba

  • – kopia paszportu;
  • – dowód uiszczenia opłaty skarbowej;
  • – ukraiński dyplom;
  • – tłumaczenie dyplomu.

Instrukcja

1
Zapytaj swojego przyszłego lub obecnego pracodawcy, czy trzeba potwierdzać dyplom. W wielu zawodach będzie na tyle wiedzy i umiejętności, bez żadnych dodatkowych procedur. W przypadku, gdy posiadanie dyplomu ściśle konieczne, na przykład, podczas pracy w dziedzinie medycyny, to w każdym przypadku musisz robić potwierdzeniem swojego dokumentu o szkolnictwie wyższym.
2
Przygotuj niezbędne dokumenty. Ukraiński dyplom należy zalegalizować, czyli postawić na niego apostille. Można to zrobić u notariusza. Ale jeśli prawnik odmawia z powodu nieznajomości języka ukraińskiego, można zwrócić się do ambasady Ukrainy, gdzie na dokument postawią trzeba заверяющую drukowanie. Także trzeba będzie przetłumaczyć dyplom i aplikacji do niego, już po odkładając apostille. Tłumaczenie musi być zapewniony przez notariusza i prowadzone certyfikowanym tłumaczem, które można znaleźć w różnych biuro tłumaczeń.
3
Zapłać opłatę za sporządzenie dokumentów. Można to zrobić przez każdy bank. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej Рособрнадзора.
4
Skontaktuj się z Рособранадзор. To właśnie ta organizacja zajmuje się potwierdzeniem zagranicznych dyplomów, inaczej zwanej нострификацией. Na początek wypełnij specjalny e-wniosek, zamieszczone na oficjalnej stronie internetowej organizacji – http://obrnadzor.gov.ru/ru Następnie można przekazać dokumenty na potwierdzenie osobiście, przychodząc do biura organizacji pod adresem Warszawa, ulica Ordżonikidze, dom 11,budynek 9, biuro 13. Jeśli jesteś nie w Moskwie, wyślij dokumenty pocztą na inny adres – 117997, miasto Warszawa, ulica Шаболовка, dom 33. Poczekaj, aż wystawienia odpowiedniego dokumentu o potwierdzenie dyplomu, a następnie pobierz go osobiście lub pocztą.
Porada
W innych krajach, na przykład w Europie, potwierdzenie dyplomów odbywa się według podobnego schematu. Zazwyczaj zajmują się tym министрерства edukacji. Pomóc w tej sprawie trzeba będzie konsulat Rosji w interesujących państwa kraju.

logo
Article Categories:
Edukacja przedszkolna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *