Jak uczyć się teorii prawdopodobieństwa

Teoria prawdopodobieństwa – jeden z najważniejszych rozdziałów matematyki, badająca prawidłowość przypadkowych zjawisk: losowe wartości, zdarzenia losowe, ich właściwości i operacje, które można z nimi zrobić. Aby nauczyć się tej trudnej nauki, będą musieli włożyć sporo wysiłku.

Jak uczyć się teorii prawdopodobieństwa

Trzeba

  • – lista pytań do egzaminu;
  • – podręczniki E. S. Вентцель lub W. E. Гмурмана.

Instrukcja

1
Jeśli w ciągu semestru przepuszczane słowa nauczyciela mimo uszu, zacznij naukę teorii prawdopodobieństwa absorpcji najważniejszych definicji. Pamiętaj, że to jest losowe wartości, jakie można przytoczyć przykłady losowych (wybrane punkty na gry w kości), na jakie zajęcia są podzielone. Zapamiętaj, jakie są zdarzenia, i co to jest probabilistyczne przestrzeń. Jeśli student „pływa” w bilecie, najprawdopodobniej, nauczyciel zacznie pytać o podstawowe rzeczy, więc znajomość definicji tych pojęć ci się przyda.
2
Jeszcze jeden z najczęstszych ruchów nauczyciela – test wiedzy najważniejszych formuł. Wypisz na oddzielną kartkę najważniejsze formuły, zaznacz, co oznacza, każdy dziwne symbol, i kilka razy dziennie зазубривайте ich. Teraz masz baza do egzaminu i do dalszej nauki teorii prawdopodobieństwa.
3
Weź kartkę z listą pytań do egzaminu i przeczytaj go. Zaznacz te pytania, odpowiedzi na które znasz, a następnie te zadania, na które można dać w niepełnym wymiarze godzin i wygładzona odpowiedź, i przystąpić do nauki trzeciej kategorii – pytań, odpowiedzi na które ci nie są znane. Po tym, jak poradzicie sobie z tym zadaniem, przeczytaj jeszcze raz materiał na tym punktom, w wiedzy na które odpowiedzi nie bardzo pewien.
4
Jeśli wiesz, że na bilecie będzie dana zadanie, poświęć kilka dni na rozwiązanie typowych przykładów na teorii prawdopodobieństwa. Najprawdopodobniej nauczyciel wyżej oceni tego studenta, który poprawnie poradził sobie ze swoim zadaniem, choć nie był w stanie dać zrozumiałej odpowiedzi na teoretyczne pytanie, niż tego, kto orientuje się w teorii, w przypadku braku praktycznych umiejętności. Wypisz sobie kilka przykładów rozwiązań zadań na oddzielną kartkę i regularnie go czytajcie.
5
Jeśli uczysz się teorii prawdopodobieństwa siebie i dla własnej przyjemności, najważniejsze dla ciebie – znaleźć dobry poradnik, napisana dostępnym językiem. Należy zwrócić uwagę na podręczniki autorstwa E. S. Вентцель, W. E. Гмурмана.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.