Jak uczyć się do egzaminów

Wśród studentów i uczniów istnieje wiele rytuałów, które przyciągają szczęście na czas egzaminu. Aby wzmocnić pewność, że oni postępują, należy skontaktować się z mniej zabawne, ale sprawdzonym sposobom przygotowania. Jeśli распланируете czas przygotowania do egzaminu, nawet отвернувшаяся fortuna nie przeszkodzi ci zdać test na świetnie.

Jak uczyć się do egzaminów

Instrukcja

1
Najbardziej niezawodny sposób, aby zapewnić sukces na egzaminie – uczestnictwo w wykładach. Przychodzi na lekcję lub uniwersytet zajęcie, weź ze sobą trójwymiarowy notes. Zapisuj w niej wykładu, nawet jeśli nauczyciel nie o to prosi. Koniecznie oddziel poszczególne granice każdej wykłady i wskazać ich tematy. Jeśli ci polecają książki, w których temat jest opisany bardziej szczegółowo, zanotuj nazwę i autora. Materiał ten stanie się dla ciebie bardzo pomocne podczas przygotowania do egzaminu. Masz już plan odpowiedzi na pytanie i podstawowe informacje na temat, które pozwolą ci zdać egzamin, chociaż na minimalną ocenę. Ponadto, nauczyciel na pewno doceni fakt, że używasz tych wiedzę, którymi tak ochoczo dzielił się.
2
Weź lista bilety jak najszybciej. Jeśli jeszcze się nie pojawił, poproś ubiegłoroczne pytania u starszego kursu lub klasy. Sformułowania pytań, na ogół zmieniają się nieznacznie. Jak tylko znajdą się one w twoich rękach, to zacznij stopniowo przygotowywać się do egzaminu. Nawet jeśli podstawowe zajęcia jeszcze się nie skończyły, wskaż przynajmniej godzinę w tygodniu, aby poświęcić go doboru odpowiednich informacji.
3
Zaplanuj czas przygotowania do egzaminów i zaplanować. W nim należy zaznaczyć ilość dni na każdy z etapów. Najpierw trzeba zdobyć informacje do każdego z pytań. Skorzystaj z notatkami z wykładów, zrób zakładki z numerami pytań w podręcznikach, poszukaj informacji w artykułach naukowych, авторефератах rozpraw. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiednie dane, skontaktuj się z profesjonalnym библиотекарям. Na miejscu www.library.ru/help/ i pomogą ci dobrać źródła informacji.
4
Zebrane informacje przeczytaj, wskaż najważniejsze i wystrzegać się niepotrzebnego. Rozprowadź bloki informacji na temat pozycji w planie odpowiedzi. Po tym można przystąpić do вдумчивому czytania – do momentu, aż nie zapamiętać odpowiedź.
5
Sprawdź, jak można zrozumieć wiedzę. Wybierz losowo kilka biletów i nauczajcie ich. Najpierw można korzystać z planem odpowiedzi, a następnie obejść się bez niego.
6
Rozkład czasu dla każdego etapu zależy od indywidualnego tempa pracy. Określ, jak trudny dla ciebie temat, czy wiesz, gdzie szukać informacji, jaki jest harmonogram wszystkich egzaminów, które trzeba oddać. Z uwzględnieniem tych parametrów można wypracować optymalne dla ciebie tryb, który pozwoli uniknąć аврала i paniki w przeddzień egzaminu.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.