Jak sprawdzić dyplom pod numerem telefonu

Wiadomo, że istnieje dość szeroki rynek handlu fałszywymi dyplomami. W szczególności, istnieje wiele stron internetowych oferujących takie usługi. Ale jak pracodawca może zabezpieczyć się przed tego oszustwa? Do tego istnieje możliwość sprawdzenia dyplom pod numerem telefonu.

Jak sprawdzić dyplom pod numerem telefonu

Trzeba

  • – dyplom, wymagający weryfikacji.

Instrukcja

1
Spróbuj skontaktować się bezpośrednio z instytucją, dyplom którego otrzymał pracownik lub kandydat do pracy stanowiska. Aby to zrobić, znajdź telefon sekretariatu według nazwy uczelni. Można to zrobić za pomocą książki telefonicznej instytucji lub organizacji. Telefonicznie zadaj pytanie pracownikowi, czy można uzyskać informacje o tym, czy dyplom z określonym numerze został wystawiony na nazwisko konkretnego człowieka.
2
W przypadku odmowy spełnienia żądania przez telefon zrób oficjalne zapytanie do szkoła. Powinien on być wykonany w formie listu, w którym trzeba podać numer dyplomu, rok ukończenia studiów, specjalność i nazwisko, imię i imię osoby, do której należy dokument o edukacji. Również сошлитесь na prawo, pod którym można uzyskać takie informacje. List musi być napisany na imię rektora i poświadczone pieczęcią organizacji. W niektórych uczelniach mogą również wymagać zapoznania się z niniejszym zapytaniem samego odbiorcy. Wyraża się ono w tym, że kandydat stawia pod tekstem nazwiska, inicjały i podpis.
3
Prześlij sporządzona list pocztą listem poleconym. Po pewnym czasie z uniwersytetu powinna przyjść odpowiedź o tym, czy w ich bazach danych dyplom z takim numerem i czy rzeczywiście należy do wskazanego człowieka.
4
W przypadku, gdy z jakiegoś powodu otrzymania odpowiedzi uczelni nie udało, można wysłać zapytanie do Federalna agencja edukacji. Jego adres i numer telefonu można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej organizacji – http://www.ed.gov.ru/.
Należy zwrócić uwagę
Do 2012 roku w Rosji nie ma jednej bazy danych ze wszystkimi dyplomy. Jeszcze w 2009 było firm pragnienie rządu stworzyć portal internetowy, uzyskując dostęp na który każdy może sprawdzić autentyczność dyplomu na numer. Ale taki system już funkcjonuje z powodzeniem na Ukrainie. Za pośrednictwem tej strony – http://www.osvita.net/ pracodawca może sprawdzić autentyczność dokumentu o wykształceniu u swojego pracownika, który uzyskał dyplom w ukraińskim uniwersytecie.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.